???????????: Budinok

Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 18/09/2020
8:30 pm - 10:30 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Tatjana Kononenko ir Matilda Mester
???????? / ???????, 93’, 2019

– ???ė? č?? ???? ???? ž????ų?
– ???? ???ė? – ???, ??? ?ž??????ų š?????č???.
(?. ???????)

Deržprom, Valstybinės pramonės namai – tai pastatas Charkove, Rytų Ukrainoje. Jis pastatytas 1925–1928 metais konstruktyvizmo stiliumi, siekiant kolosalia architektūra įkūnyti komunizmo idėją. Nors tai vienas iš didžiausių įgyvendintų konstruktyvizmo projektų ir ryškus XX amžiaus antrojo dešimtmečio avangardinių idėjų pavyzdys, šiandien Deržprom yra laiko mašina, nepajudinamas objektas su nusistovėjusia sistema, nederančia prie dinamiškai besikeičiančio geopolitinio konteksto. Filmas Budinok manevruoja tarp klasikinės, stebinčiosios dokumentikos ir eksperimentinio kino metodų. Dėl dialogų minimalumo filmas primena judančių vaizdų poemą, kurioje apmąstomi istoriniai bandymai sukurti naują visuomenę ir tyrinėjamos jos materialios liekanos.

Tatjana Kononenko (1980) gimė Kirovograde, Ukrainoje, šiuo metu gyvena ir dirba Berlyne ir Tbilisyje. Iki 2019 metų mokėsi kino režisūros Vokietijos Nacionalinėje kino akademijoje (DFFB), yra Berlyno Senato Elsos Neumann programos itin pažangiems menininkams narė. Tatjanos Kononenko fotografijos ir videoprojektai dažnai susiję su atminties ir istorijos temomis. Budinok yra pirmasis režisierės pilnametražis filmas.

Matilda Mester (1980) gimė Kopenhagoje, Danijoje. 2008 metais persikraustė į Berlyną studijuoti Vokietijos Nacionalinėje kino akademijoje DFFB. Čia sukūrė savo pirmąjį pilnametražį filmą Limbo (rež. Anna Sofie Hartmann) – jo premjera įvyko Tarptautiniame San Sebastiano filmų festivalyje ir jis buvo nominuotas Europos atradimo prizui Europos kino apdovanojimuose. Matildos Mester darbams būdingas eksperimentinis ir meninis požiūris. Budinok yra jos pirmas bendrai režisuotas filmas.

>>>>ℕ???????? ???ℕ???<<<<<

Leave a Reply