25 milijonai dygsnių Kaunui ir pasauliui I Parodos atidarymas

Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 13/01/2020
2:00 pm - 3:30 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories No Categories


Lietuvai ir kiekvienam iš mūsų svarbią sausio 13d. 14val. kviečiame susitikti KKC / Kauno kultūros centras, kur bus pristatyta prisiminimais ir istorijomis alsuojanti paroda „25 milijonai dygsnių Kaunui ir pasauliui“.

Rudenėjant ?ir ilgėjant vakarams Žaliakalnio menininkė Rasma Noreikyte pakvietė Kauno gyventojus akimirkai sustoti, prisiminti savo istoriją ir ją išdygsniuoti pilkose audinio skiautėse. Vienas dygsnis – tai vienas žmogus??‍♂️, netekęs savo namų. Vienas dysniuojantis žmogus – tai viena įamžinta istorija?. Tokių istorijų surinkome ne vieną, ir ne dvi, o kelias dešimtis. Dygsniuojama buvo mokyklose ir senjorų klubuose, mieste ir rajone, šeimose?‍?‍?‍? ir pavieniui??.

Audiniai – visų vienodi, o štai piešiniai juose – be galo skirtingi, kupini prisiminimų, jausmų?, spalvų?. „Namai, saugus prieglobstis, šeima“ medžiagoje tapo:

? Vieno namo lange pamatytu angelu, kuris primena studijų metus, praleistus fotografuojant medinukus.
? Kelmu, kuris beliko iš prie namų ilgus metus stovėjusio medžio, mačiusio augant kelias šeimos kartas.
? Traukinio bėgiais, primenančiais skaudžią šeimos kelionę į Sibirą.
?Pelėda, simbolizuojančia Žaliakalnyje praleistą vaikystę.
?️ Vėliavomis, primenančiomis mūsų šaknis.
? Pėdomis, kurios neša mus į namus ir iš jų.

Tai tik dalis prisiminimų?, virtusių dygsniais audinyje, kuriais norime dalintis su pasauliu?.

⇾ Paroda Kauno Kultūros centre bus eksponuojama iki vasario 9d., o po to visi kūriniai keliaus į JAV ir taps didžiulės tarptautinės parodos Sakramento mieste dalimi.

⇾ 25 milijonai dygsnių (25 Million Stitches) – tai korėjiečių kilmės Amerikos menininkės, aktyvistės Jennifer Kim Sohn inicijuotas projektas, skatinantis kalbėti apie pasaulinę pabėgėlių krizę, kai dėl karo, skurdo ar kitų socialinių / ekonominių priežasčių žmonės yra priversti palikti savo namus bei viską, kas jiems artima. Pabėgėlių krizė nepalietė Lietuvos taip stipriai kaip kai kurių kitų šalių, tačiau visų mūsų istorijoje galime rasti taškų, kai turėjome palikti saugų prieglobstį ir keliauti „į niekur“ (pradedant skaudžiais istoriniais įvykiais, baigiant daugelį šeimų palietusia emigracija).

? Renginio metu gali būti filmuojama ar fotografuojama.

?Renginio organizatorius – Fluxus Labas! Žaliakalnis (projekto Kaunas 2022 bendruomenių programa Fluxus Labas).

Leave a Reply