Baltijos kelias. Mums pakeliui | Muzikos ir edukacijų parkas

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 23/08/2021
5:00 pm - 7:00 pm

Location
Vienybės aikštė

Categories


BALTIJOS KELIAS – vienas reikšmingiausių, jautriausių ir unikaliausių įvykių Baltijos šalių istorijoje. 1989 m. rugpjūčio 23 d., apie du milijonai žmonių susikibo rankomis 600 km ilgio grandinėje per Baltijos šalis, kurie vedami vieningo laisvės troškimo sugrąžino savo šalis, tame tarpe ir Lietuvą, į pasaulio žemėlapį. Todėl Baltijos kelias negali būti matuojamas tik kilometrais, jame – trijų susijungusių Baltijos valstybių žmonių neišmatuojamas dvasingumas, ryžtas ir drąsa.

KKC / Kauno kultūros centras kartu su Kauno savivaldybe tęsia prieš metus gimusią Baltijos kelio minėjimo iniciatyvą ir rugpjūčio 23 d. popietę pakvies į pažintinį muzikos ir edukacijų parką – nuo įvairiausių teminių edukacijų, aprėpiančių visas amžiaus grupes, ekspozicijų ir dalinimosi prisiminimais iki gyvos muzikos pasirodymų.

Pernai rinkomės Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune sodelyje, o šiais metais kviečiame visus Kauno miesto gyventojus ir jo svečius susitikti ir praleisti laiką drauge paminint šią ypatingą datą – Vienybės aikštėje. Puoselėkime gyvąją istoriją!

Renginio metu vyks:

EDUKACIJOS 17-19 val.
// Žmogeliukų audimas Baltijos kelio šalių vėliavų spalvomis – KKC tekstilės studija „Gijų sodai“;
// „Biblioteka po atviru dangumi“: kūrybinės dirbtuvės, knygų mainykla, stalo žaidimai, galvosūkių dėžių mįslių sprendimas – Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka;
// Simbolių piešimas ant kūno su menininke Ala Volkova ir atvirukų kūrimo dirbtuvės „Sveikinimas iš Lietuvos“, kurių metu galėsite susikurti trispalvį atviruką – simbolinį Lietuvos ir lietuvių sveikinimą Latvijai ir Estijai. Kultūrinės edukacijos „Susipažink su Kauno istorija“ metu bus galima patyrinėti Kauno kultūros paveldo objektus, pažaisti stalo žaidimą „Surask vietą istoriniams Kauno objektams“, palyginti senus ir naujus Kauno vaizdus, atpažinti pasikeitusias miesto vietas, išspręsti kryžiažodį. Teisingai atlikusių užduotis – laukia prizai! – Kauno apskrities viešoji biblioteka;
// Draugystės apyrankių Baltijos šalių vėliavų spalvomis pynimas – Lietuvos švietimo istorijos muziejus;
// Piešimas ant kūno Baltijos kelio tema – Kauno taikomosios dailės mokykla.

EKSPOZICIJA 17-19 val.
// R. Požerskio fotografijos darbų paroda „Baltijos kelias“

MUZIKINĖ PROGRAMA 18-19 val.
// Kauno bigbendas ir Povilas Meškėla.
Programoje naujai atgims garsiausi maestro Stasio Povilaičio šlageriai bei dainos apie Lietuvą. Klasika tapusius kūrinius „Švieski man vėl“, „Sudeginti tiltai“, „Mano kraštas“, žavius savo melodijomis, žino ir mintinai traukia ir jaunoji, ir vyresnioji kartos. Šios dainos – neabejotinai ištikimiausios mūsų švenčių ir mūsų kasdienybės palydovės, o kiekviena melodija, tai atskira istorija žadinanti gražiausius sentimentus apie įsimintinus gyvenimo įvykius bei žmones ir neblėstančią meilę Lietuvai.

Renginys nemokamas.
Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama.
Prašome laikytis visų galiojančių Covid-19 reikalavimų.

Leave a Reply