Eglės Jesulaitytės tekstilės kūrinių paroda „Pėdos…“

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 01/01/2024 - 02/01/2024
All Day

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Tekstilės darbai – ne toks jau dažnas Kauno kultūros centro svečias.

Kviečiame apžiūrėti unikalius Eglės Jesulaitytės tekstilės kūrinius.

Paroda bus eksponuojama 2023 12 19– 2024 01 19

//

Minties greičiu iš dangaus į žemę keliauja dienos ir darbai. Šimtmečiai – tik blyksniai Dievo ir Žmogaus sąmonėje, trapia būtimi persmelkta esmė už galimybių ribos, išskaidrinanti dienas, palengvinanti naktis.

Audinys – paveikslas, kaip ir poezija, daina dažnai išreiškia paslaptingas temas. Tai atsakas į skaudų likimą, bandymas rasti blogio įveiką, gyvenimo karūną.

Parodoje „Pėdos…“ eksponuojami įvairaus dydžio rištine ir klasikinio gobeleno technika atlikti tekstilės kūriniai, sprendžiamos faktūrų ir spalvinių dėmių dermės, siekiama atskleisti senųjų audimo, kilimų rišimo amatų technikos, siūlų ir medžiagos juostelių grožis.

Į pagrindinę parodos mintį sugulė filosofiniai ir pasaulėžiūriniai apmąstymai žmogaus būties, kasdienybės susitikimo su amžinosiomis vertybėmis akimirkos. Meditacinė, lėta senųjų amatų nuotaika atsimuša į šiuolaikinio pasaulio kosmopolitišką, skubų tempą ir kuria naujas formas, mintis, būsenas ir išgyvenimus.

Pasikartojančiuose gamtos priedainiuose yra kažkas be galo raminančio – įsitikinimas, kad po nakties išaušta ir po žiemos ateina vasara. Laikas eina pastoviu nesikeičiančiu ritmu. Dėl to mes įsitikinę, kad kiekvieną minutę gali atsirasti nauja viltis. Laikas užbaigia ir pradeda. Jis sendina nuostabius gėlių žiedlapius, bet jo dėka atsiranda ir nauji pumpurai. Laikas nutraukia gyvenimą, bet ir pradeda naują. Jis atneša gera ir pašalina bloga. Laikas nuolat judės pirmyn, atsargiai vesdamas mus nuo seno prie naujo per būties labirintą – skleisis laisvės kalba, skrosdamas žmogaus sielą nežemiško žvilgsnio skersvėju.

Poezija pasaulio prozos nepakeis. Tačiau ją sugebantys perskaityti, gyvenime ir mene, keičiasi – pajunta, jog po švytinčia tuštybės muge slypi kai kas daugiau – absoliutus grožis, universali tvarka, neprarandanti galios žavėti nepriklausomai nuo metų laiko, paros meto ar epochos.

Eglė Jesulaitytė