Interaktyvus performanas „Sukilimas“

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 22/01/2022
4:00 pm - 6:00 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Sausio 22 dieną Kauno kultūros centras, KKC mišrus choras „Kamertonas“, KKC folkloro ansamblis „Gadula“ ir sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“ jungiasi prie „Kaunas- Europos kultūros sostinė 2022“ atidarymo programos su projektu „Sukilimas“, kuriame kartu su kompozitoriumi Antanu Jasenka ir elektroninės muzikos kūrėju Roku Minkumi, atliks performansą paremtą senąja muzika ir jos transformacijomis.

Vokalinė muzika ir nematerialus kultūros paveldas vaidino ypač svarbų vaidmenį lietuvio identiteto ir savimonės formavime tiek Lietuvos tarpukario laikais, tiek pokariniais sovietiniais laikais. Performanso/koncerto „Sukilimas“ metu kompozitoriaus šiam projektui sukurtą kūrinį bendrai atliks ir folkloristai, ir klasikinės muzikos atlikėjai, choristai, apjungti elektroninės muzikos. Čia susipins įvairių stilių ir žanrų muzika, skirtingiems laikotarpiams priskiriami kūriniai. Tai bus tarsi kelionė laiku – iš laikinosios į šiuolaikinę…

Į performansą bus įtraukiami ir žiūrovai, atliekantys ne tik stebėtojo ar klausytojo funkciją, bet kartu dalyvaujantys kaip pilnaverčiai dalyviai, darantys įtaką kūrinio dramaturgijai, taip prisidėdami prie kūrybinio proceso.

Performanso trukmė – 15 min.

ℹ️ Daugiau informacijos bus paskelbta artėjant renginiui.

?️ 2022 m. sausio 22 d. 16 ir 17 val. Kauno kultūros centro Didžiojoje salėje (Vytauto pr. 79, Kaunas).

? Renginys nemokamas, dalyvavimas su Galimybių pasu. Be išankstinės registracijos.

Projekto partneriai:
/ „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“

Interaktyvus performansas „Sukilimas“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos pirmajame veiksme „Sukilimas“ tilps net 30 skirtingų projektų, sujungsiančių 50 lokacijų Kaune ir Kauno rajone – į savaitgalio veiksmą įsitrauks 800 Lietuvos bei užsienio menininkų, atlikėjų, partnerių, kurie taps viso Europos kultūros sostinės titulo metų atidarymo dalimi.

#kaunokulturoscentras, #kkc #kamertonas #gadula #sasutalas #antanasjasenka #rokasminkus #kaunas2022, #kaunaskulturossostine

Leave a Reply