Linos Nikolaevės personalinė paroda „Iš tuštumos“

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 11/04/2024
All Day

Categories


Kauno kultūros centre mėnesį veiks dailininkės Linos Nikolaevės personalinė paroda „Iš tuštumos“. 🌷

Parodos atidarymas-šokio performansas „Iš paveikslo į paveikslą“ vyks kovo 12 d. 18:00-18:30 val. Informacija: https://fb.me/e/41Bo30guz

Paroda bus eksponuojama nuo 2024 kovo 12 d. iki balandžio 12 d.

Parodos lankymas nemokamas!

//

„Tuštuma vadinu erdvę, iš kurios viskas randasi – idėjos, mintys, pasauliai, gyvi sutvėrimai. Taip atsiranda ir mano darbai. Jie kaip ir mintys ateina pas mane. Jų daugybė! Kai kuriuos spėju užfiksuoti drobėje. Čia matote tuos, kuriuos pavyko.” – komentuodama tęstinio ciklo „Iš tuštumos” kūrimo istoriją pasakoja menininkė.

Lina Nikolaevė gyvena ir kuria Kaune, Lietuvoje. Prieš 11 metų pradėtas kurti ciklas „Iš tuštumos“ dar kartą įrodė autorę turint lakią meninę vaizduotę. Parodoje dailininkė pristato abstrakčius dailės kūrinius, dažname kūrinyje jaučiama Rytų filosofijos, induizmo, budizmo įtaka. Dalis abstrakčių kūrinių sukurti naudojant grafikos techniką.

Meno pasaulis kūrėjai buvo artimas nuo pat vaikystės. Kiek save autorė prisimena: piešė, lipdė, siuvinėjo, nėrė. Jau 25-metus Lina, baigusi kineziterapijos studijas, dirba su kūno lavinimo technikomis. Autorė gilinasi į kinų mediciną, ajurvedą, mokosi psichologijos, tapybos, gamtinės žemdirbystės, įgyvendino seną svajonę – išmoko profesionaliai siūti. Taip pat autorė kuria skulptūros srityje.

Menininkė aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Kūrėjos biografijoje – parodos Ispanijoje, Indijoje, Turkijoje, Lietuvoje, o taip pat – artėjanti tarptautinė kolektyvinė meno paroda Italijoje.

Parodos kuratorė Gabrielė Kuizinaitė

Parodos rengėjai: VšĮ „Gabrielės meno galerija“ ir Kauno kultūros centras