Panevėžio Teatras „Menas“ | „Meilė, džiazas ir velnias“

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 29/09/2021
1:00 pm - 3:30 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


J. Grušas „MEILĖ, DŽIAZAS IR VELNIAS“, rež. A. Vidžiūnas
Trukmė 2 val. 15 min.
N-14

„Meilė, džiazas ir velnias“ – viena geriausių J.Grušo pjesių jaunimui, parašyta 1969 metais jau virto lietuvių dramaturgijos klasika.
Karas Vietname, Vudstokas, studentų demonstracijos Paryžiuje, Prahos įvykiai visa tai vyko tuo pat metu kaip ir gimė ši viena geriausių J.Grušo pjesių jaunimui. Atominio karo grėsmė skleidė apokaliptines ateities prognozes. Bet jaunimas tikėjo, kad meilė gali išgelbėti pasaulį.
Visa tai atsispindi J.Grušo pjesėje, nes viskas mūsų gyvenime yra apie meilę, atėjome šion žemėn mylėti nes anot Just. Marcinkevičiaus, daugiau čia nėra ką veikti.

Spektaklis apie norą būti mylimu. Mes visi norime būti mylimi, tai visų mūsų gyvenimiškų pastangų variklis.

Maištas prieš neteisingą tikrovę, melagingas vertybes, noras kovoti, bet nežinoti prieš ką verčia jaunus žmones ieškoti labai paparsto santykio į pasaulį: nieko nėra ten ir nebus nieko rytoj. Viską noriu pasiimti dabar, ir viską grynais.

„Buvo draugystė trijų kietų vyrukų, jie nieko nebijojo, gąsdino kitus, ieškojo nuotykių ir kažkur skubėjo.
Kol nepasirodė Beatričė, naujoviškas velnias verčiąs gerbti dorą ir nekaltybę“, – rašo J. Grušas pjesėje.

Pridurti galima tik tai, kad jie priėjo ribą kurią peržengęs žmogus jau nieko nebesupranta ir gali padaryti baisų nusikaltimą.
Spektaklis lyg nusikaltimo priešistorė, analizuojanti ir provokuojanti ieškoti atsakingų už apleistus bet smalsius, mažai meilės patyrusius bet aistringus vaikus, kurie veržiasi į gyvenimą taip kaip supranta. Jie nori gyventi kitaip. Jiems sunku išreikšti jausmus, o dar sunkiau juos suvaldyti, todėl visada reikia būti budriems, kad jie nepaklystų gyvenimo rugiuose ir nenugarmėtų į bedugnę.

Režisierius – Albertas Vidžiūnas
Scenografas – Kęstutis Vaičiulis
Kompozitorius – Antanas Jasenka
Šviesų dailininkas – Marius Ajauskas

Vaidina:
Radvilė Bronušaitė, Martynas Klementjevas, Ovidijus Kazarinas, Arnas Butkus, Saugirdas Stakelė, Donatas Juzėnas, Dovilė Klementjeva, Aliona Kuriakina, Elona Karoblytė.

Kviečiame susisiekti tel. (8-45) 468935 arba el. paštu: teatras.menas@gmail.com

Leave a Reply