NEPATOGUS KINAS: „Geimeris: žmogžudystės planas” audiodokumentikos perklausa ir diskusija

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 22/10/2021
6:00 pm - 7:30 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


APIE AUDIODOKUMENTIKĄ
 
Audio dokumentikoje „GEIMERIS: Žmogžudystės planas“ geriausias internetinis 14-mečio Viktoro draugas suplanavo ir įvykdė išpuolį savo mokykloje. Ši patirtis paskatino Viktorą imtis misijos: jis nori papasakoti pasauliui apie tai kas vyksta kompiuterinių žaidimų bendruomenėse. Anot jo, jos suaugusiems visai nerūpi.
 
APIE DISKUSIJĄ
 
Statistika rodo jog kasmet praleidžiame vis daugiau laiko internete, gyvi pokalbiai persikėlė į „Messenger“ langelius, o diskusijos į komentarų skiltis naujienų portaluose. Pastarųjų metų gyvenimas karantine tai dar labiau paskatino.
 
Socialiniuose tinkluose ir komentarų skiltyse lengva likti incognito, jie tampa puiki terpė plisti neapykantos kalbai. Virtinė klausimų politinėje darbotvarkėje, didėjanti visuomenės poliarizacija padidino ir jos įvairovę. Pažaboti neapykantos kalbą į pagalbą ateina virtualūs policijos patruliai bei specializuotos pranešimų platformos. Tačiau kas vyksta „už uždarų durų“? Privačiose grupėse? Žaidimų socialiniuose tinkluose skirtuose vaikams?
 
Diskusijos „Neapykantos kalba virtualumo eroje“ metu bus aptarti šie klausimai:
Kaip atpažinti ir kur brėžti ribą tarp žodžio laisvės ir neapykantos kalbos? Kur pranešti?
Kaip neapykantos kalba veikia vaikus, asmenį ir bendruomenę?
Ar technologijos padeda „valyti“ internetą nuo neapykantos kalbos ir kaip jos tai daro?
Ką reiškia patirti neapykantos kalbą?
 
Moderuoja: Agnė Pakšytė.
Dalyvauja: Daiva Gylytė, Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos projektų vadovė, Eglė Tamulionytė, „Vaikų linija“ projektų „Be patyčių“ ir „Saugesnis internetas“ koordinatorė, Tomas Krilavičius, Vytauto Didžiojo universiteto informatikos fakulteto dekanas.
 
Audiodokumentikos perklausą ir diskusiją bendrai finansuoja Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programa, Švedijos užsienio reikalų ministerija ir Švedijos ambasada Vilniuje
 
Įėjimas laisvas. Į renginį bus įleidžiami žiūrovai, turinys galiojantį galimybių pasą.
 
Visa festivalio programa Kaune: https://www.facebook.com/events/550350712858828
 

Leave a Reply