Paroda | NARATYVO MEZGIMAS: BENDRAKŪRA MADOS DIZAINE

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 21/02/2024
10:00 am - 8:00 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


I a. fojė papuoš netradicinė, bendrakūros modelį taikanti Julijos Vadeikytės paroda. 🌷

Parodos atidarymas vyks 2024 m. vasario 13 d. 17 val.

Paroda eksponuojama nuo 2024 vasario 13 d. iki kovo 11 d.

❄️Parodos lankymas nemokamas! ❄️

//

NARATYVO MEZGIMAS – BENDRAKŪRA MADOS DIZAINE

Bendrakūros modelis – šiuolaikiniame kontekste bendrakūros modeliai vyrauja kūrybos, tarpdiscipliniškumo, verslo, ugdymo procesų, politinėse ir kitose srityse.

Projekto įgyvendinimo procese atskleidžiamas mados dizaino bendrakūros modelis – pasaulyje populiarėjantis mados dizaino smulkios (lokalios) gamybos procesas, kurio iniciatoriai ir
lyderiai (dažnai mados dizaineriai ar verslininkai) suburia ne mados profesionalų, o dažniausiai vietinių gyventojų grupę, įgalindami juos kurti ir veikti drauge. Lyderis inicijuoja procesą, padeda pasiskirstyti atsakomybes už kuriamus mados produktus. Toks bendrakūros
modelis dažnai vadovaujasi etikos, ekologijos, tvaros, su geografine ir kultūrine aplinka susijusiomis vertybėmis.

Kūrybinio mados dizaino projekto procesas grindžiamas vietos bendruomenės ir dizainerio bendrakūra.

Parodos objektas – tai trijų skulptūrinių paveikslų (80 x 120 cm)
serija, tradicinio amato ir eksperimento derinys, dizainerio ir jo buriamos bendruomenės kūrybiškumo, meistriškumo ir autentiškumo liudijimas.

//

Autorė:

Mano, kaip dizainerės ir bendruomenės lyderės kuruojamas kūrybinis projekto procesas atskleidžia asmeninius bendruomenės naratyvus, vaizduoja kolektyvinį kūrybiškumą taikant tvarias mados dizaino gamybos praktikas. Mados ir vaizduojamojo meno dermė tampa istorijos pasakojimo priemone.

Projektas sumezga Rumšiškių miestelyje gyvenančių moterų istorijas ir atskleidžia pagrindinį projekto tikslą – kaip taikydamas sėkmingas bendruomenės modelio praktikas dizaineris įgalina bendruomenę dalintis patirtimis, veikti ir kurti.