Pėdos, veidai ir kiti dalykai // Saulė Noreikaitė

Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 27/09/2019
7:00 pm - 8:30 pm

Location
Judesio Laboratorija Kaunas

Categories No Categories


APIE DIRBTUVES

Kviečiu į judesio dirbtuves, kuriose dalinsiuosi žiniomis apie pėdų ir veido raumenis bei valdymą, o panaudojant šias žinias, perkelsime jas į kūrybinį judesio/šokio/choreografijos procesą.

Penktadienis (rugsėjo 27 diena, 19:00-20:30)

Pėdos. Po ilgos savaitės, kurią tikriausiai praleidote daug vaikščiodami ar sėdėdami, įvairiai naudodami savo pėdas, kviečiu jus į pamoką, kurioje skirsime daug dėmesio savo pėdoms. Pėdos yra labai svarbi mūsų kūno dalis – tai mūsų pagrindas stovėti, vaikščioti, bėgti, judėti. Dažnai šiai kūno daliai skiriame per mažai dėmesio. Pamoką pradėsime pėdų apšilimu ir tęsime su įvairiais pratimais bei improvizacinėmis užduotimis. Pasitelkiant žinias iš fizioterapijos, taškinio masažo, šokio, anatomijos ir vaizduotės, stengsimės atidžiau pažvelgti ir skirti daugiau dėmesio šiai kūno daliai, pamoką pabaigiant pėdų masažu. Pamokos metu dalyviai kviečiami aktyviai naudotis instrukcijomis ir atrasti kaip gali jas panaudoti savaip; ieškoti kaip girdima ir regima informacija susisieja su jų kūnu ir vaizduote, suaktyvinamas fizinis pastabumas. Ir tiesiog pasimėgauti judėjimu draugiškoje, jaukioje aplinkoje.

Šeštadienis (rugsėjo 28 diena, 13:00-14:00 ir 14:30-16:00)

Veidas. Mūsų veide yra apie 90 raumenų, kurie kitaip nei visur mūsų kūne, tarsi sklando trimis sluoksniais vieni ant kitų, leisdami mums išreikšti emocijas, palengvinti bendravimą. Pamokos metu atliksime pratimus bei masažą skirtus veido raumenims, stengdamiesi juos atpalaiduoti ir valdyti. Vėliau bandysime nepamiršti apie šiuos raumenis judėdami visu kūnu.

Embodiment (įkūnijimas). Skyrę dėmesio pėdoms ir veidui, ir pajudinę skirtingas raumenų grupes dirbsime prie kūrybinės užduoties. Bandysime panaudoti dirbtuvių metu įgytas žinias ir skirtingas patirtis, kurias kiekvienas dalyvis atsineš su savimi ir taip kelių užduočių bei pratimų pagalba persikūnyti, naudoti savo kūną, raumenis kaip instrumentus bei pažaisti su skirtingais energijos lygiais.

Dirbtuvės atviros visiems judesio mėgėjams. Nebūtina jokia išankstinė šokio patirtis, atsineškite savo smalsumą. Patariama dėvėti patogius, judesių nevaržančius drabužius, būkite pasiruošę šokti basi. Patariama atsinešti vandens.

APIE LEKTORĘ

Saulė Noreikaitė. “Šokti pradėjau nuo trejų metų ir nenustoju ligi šiol. Pradedant tautiniais šokiais, baletu, įvairiomis šiuolaikinio šokio technikomis, vogue stiliumi, aš tai pat domiuosi joga, fizioterapija ir įvairiausiomis kūno praktikomis. 2018 metais įgijau vizualiųjų menų bakalauro laipsnį Hagos karališkoje meno akademijoje, mano meninė praktika daugiausia susideda iš performansų, video meno, instaliacijų. Savo kūryboje bandau jungti, ieškoti paralelių ir skirtumų tarp vizualaus meno ir šokio, atrasti įvairius ryšius ir sąsajas kaip galima žvelgti į fizinį kūną šiandien, kaip mūsų požiūris į kūną kinta dėl įvairių aplinkos ir visuomenės veiksnių. Šiuo metu gyvenu ir dirbu Kaune, studijuoju socialinės antropologijos magistro studijas. Šios dirbtuvės man yra būdas pasidalinti sukauptomis žiniomis ir atrasti naujų požiūrio kampų į fizinį kūną kartu su dirbtuvių dalyviais.”

DIRBTUVĖS VYKS ADRESU:
Kauno kultūros centras, III aukštas, 302 SALĖ
Vytauto pr.79/Kęstučio g.1, Kaunas

RENGINYS MOKAMAS

NORINTIEMS DALYVAUTI DIRBTUVĖSE REIKALINGA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA (registracija į dirbtuves vyksta iki rugsėjo 26 dienos, užpildant anketą šioje nuorodoje: https://forms.gle/aHcDFuNbQkrX7goKA).

DAUGIAU INFORMACIJOS apie dirbtuves galima sužinoti parašius el. paštu: mlab.kaunas@gmail.com

Leave a Reply