Ramunės Sladkevičiūtės-Dainienės paroda „KiliMĖLIS“

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 01/12/2023 - 01/01/2024
All Day

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Šiuos metus užbaigsime ir kitus pradėsime su Ramunės Sladkevičiūtės-Dainienės paroda „KiliMĖLIS“. 💐

Parodos atidarymas vyks gruodžio 1 d. 16:30 val.

Paroda eksponuojama 2023 12 01–2024 01 01.

 

Apie autorę:

2023-kovą 50-ąjį jubiliejų atšventusi Zarasų krašto dailininkė Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė jau 26 metus aktyviai kuria, kūryboje naudodama įvairias technikas: tapybą, fotografiją, tekstilę, keramiką. Tai liudija daugiau nei 13 personalinių parodų, taip pat dalyvauta dešimtyje plenerų, keliasdešimtyje grupinių parodų. Atstovauta Zarasų krašto kūrėjams respublikinėse parodose ir meno renginiuose užsienyje. Kūryba aukštai įvertinta kritikų, sukurtas filmas „Ramunė“ apie kūrėjos asmenybę bei jos kūrybą.

Taip pat 26 metai atiduoti Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos mokiniams. Nuo 2019 m. veikia populiari ir mėgstama suaugusiųjų dailės studija.

Pastaraisiais metais Ramunė vis dažniau kviečiama darbuotis įvairiuose mokymuose, pleneruose, seminaruose suaugusiems ir senjorams. Ramunė yra itin talentinga mokytoja, gebanti ne tik švelniai ir kantriai perteikti piešimo, tapybos, kompozicijos, keramikos pagrindus ir slėpinius, supažindinti su meno istorija, bet ir savo pačios pavyzdžiu uždegti, parodyti gilesnį, meninį žvilgsnį į supantį pasaulį ir jį išreikšti kūryboje.

 

Autorės mintys apie parodą:

„KiliMĖLIS. Gražūs žodžiai – kilti į mėlį, kilti į dangų. Kažin kas čia galėtų būti bendro su močiutės kilimėliu, kuris kabėjo prie jos lovos… Ji jau danguje, nebepapasakos, bet kilimėlis liko… Suprantu, kad jis neberanda vietos mūsų šiuolaikiniuose namuose… Nieko nepakeisi, nesustabdysi… Tapau tai, kas mane įkvepia – kažkas išeinančio ir nebesugrįžtančio…“

 

Apie kūrybą:

Gintauto Kažemėko trumpametražis filmas „Ramunė“: https://www.youtube.com/watch?v=7cTKm3csp3s

 

Kritikai apie Ramunės Sladkevičiūtės-Dainienės kūrybą:

Impresionistinė buitinio realizmo refleksija

http://www.snaujienos.lt/zmones/36577-tapytojos-r-sladkeviciutes-dainienes-asmeniskos-daiktu-istorijos.html

 

❄️Parodų lankymas nemokamas!❄️