Šiuolaikinės muzikos ir šokio spektaklis „Esamasis laikas“

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 30/09/2021
6:30 pm - 8:00 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Būti čia ir dabar! Muzikos ir šokio kalba apie esamąjį laiką prabyla net 32 Klaipėdos kūrėjai!

Unikalusis Klaipėdos kamerinis orkestras be dirigento ir Šeiko šokio teatras pristato šiuolaikinės muzikos ir šokio spektaklį „Esamasis laikas“. Spektaklyje dalyvauja net 32 menininkai – kamerinis styginių orkestras, pianistė, šokėjai, šokius papildo šviesos ir net fejerverkai.

Tai skirtinga kūrybos stilistika pasižyminčių Ramintos Šerkšnytės, Žibuoklės Martinaitytės, Justinos Repečkaitės, Loretos Narvilaitės ir Vidmanto Bartulio muzikos kūriniai. Jiems šokio miniatiūras sukūrė įvairių kartų ir mokyklų choreografai Lora Juodkaitė, Oksana Griaznova, Aira Naginevičiūtė, Aušra Krasauskaitė ir Lukas Karvelis. Kompozicijose choreografai atskleidė savo patirtis su konkrečiu kūriniu ir dabartimi.

Esamasis laikas kiekvieną akimirką tampa praeitimi, tačiau žmogaus gyvenimo laikas, filosofiškai žvelgiant, iki pat pabaigos lieka esamuoju, gyvenančiu mumyse.

„Mane inspiravo galinga kompozitorės Ž. Martinaitytės kūrinio „Pavasaris“ energija. Šokyje kalbu apie žmogaus santykį su neišvengiamybe, apie gimimą ir mirtį. Ši kaita natūrali tiek gamtoje, tiek mūsų gyvenime, tačiau ją išgyvename įvairiomis emocijomis. Dažnai balansuojame tarp tragizmo ir susitaikymo su esatimi,“ – pasakoja choreaografė A. Krasauskaitė.

Tiek savo pavadinimu, tiek ir menine išraiška meno kūrinys „Esamasis laikas“ taip pat atkreipia visuomenės dėmesį į pagarbų muzikos, šokio bei kitų kūrinių viešą rodymą, t.y. kalba apie tai, kaip svarbu už kiekvieno kūrinio viešą atlikimą užmokėti autorių teises atstovaujančioms organizacijoms LATGA, AGATA ar klausytis muzikos iš legalių platformų. Sukurtas kūrinys visada yra esamojo laiko, nes vyksta čia ir dabar prieš žiūrovą ar klausytoją. Net jei kūrėjo jau nebėra tarp gyvųjų, kūrinys tęsia savo savarankišką kelionę ir misiją.

Programoje – Lietuvoje ir pasaulyje pripažintų, pelniusių reikšmingus įvertinimus kompozitorių kūriniai: R. Šerkšnytės „De Profundis“ styginių orkestrui, L. Narvilaitės „Siena“, Ž. Martinaitytės „Pavasaris“, J. Repečkaitės „Chartres“ ir V. Bartulio „„I like Marlene Dietrich“.

„Esamasis laikas“ – tai puiki galimybė susipažinti su šiuolaikine lietuvių kompozitorių muzika, su vienais talentingiausių šokio teatrų Lietuvoje, pasiklausyti žymaus Lietuvoje ir pasaulyje Klaipėdos kamerinio orkestro atlikimo. Šokio teatro meno vadovė Agnija Šeiko šiemet apdovanota Lietuvos vyriausybės kultūros ir meno premija už šiuolaikinio šokio plėtrą Vakarų Lietuvoje. Agnijos Šeiko kostiumo dailininkė Sandra Straukaitė, koncerto vedėja Vigailė Karpavičiūtė.

Klaipėdos kamerinis orkestras, meno vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus

Šeiko šokio teatras, meno vadovė, šokėja Agnija Šeiko

Dizainerė Sandra Straukaitė

Klaipėdos koncertų salės ir Šeiko šokio teatro bendras darbas

Bilietai: https://www.bilietai.lt/…/esamasis-laikas-siuolaikines…/

///
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Informacinis partneris – LRT.

Leave a Reply