Susitikimas su parodos „Laikinoji sostinė tapyboje“ darbų kūrėjais

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 16/06/2020
5:00 pm - 6:00 pm

Location
Kauno miesto muziejus

Categories


2019 m. Kauno kultūros centro dailės studija „Vaivorykštė“ kartu su VšĮ „Gabrielės meno galerija“ organizavo laikinosios sostinės šimtmečiui skirtą dailininkų plenerą „Laikinoji sostinė tapyboje“.

Menininkai buvo skatinami ieškoti ir įprasminti Kauno istorinės atminties atspindžius, Kauno, kaip laikinosios, sostinės savimonę ir jos ženklus. Plenero metu sukurti darbai išsiskyrė tiek tematinės, tiek stilistinės įvairovės gausa. Šių metų pavasarį dvidešimt kūrėjų darbų buvo išeksponuoti Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje veikiančioje Paroda „Laikinoji sostinė tapyboje“.

Kurdami savo darbus tapytojai rinkosi įvairias stilistikas, technikas, o svarbiausia – kiekvienas išreiškė savo individualų santykį su Kaunu, ieškojo netradicinių raiškos priemonių ar charakteringų laikinosios sostinės ženklų ir juos įprasmino savo darbuose.

Susitikimo su parodos darbų kūrėjais metu sieksime papasakoti, kaip šiandieninis žvilgsnis į Kauno miesto istoriją, architektūros, miesto dvasios fenomeną skatino menininkus kurti naujas menines interpretacijas ir kūrybinius vaizdinius. Kartu sužinosime, kodėl daugelis plenero autorių susitelkė ties Kauno peizažo, architektūros ar jų fragmentų meniniu įprasminimu, o kiti pasirinko abstrakčiąją raišką.

Renginyje kartu su kūrėjais dalyvaus KKC / Kauno kultūros centras dailės studijos „Vaivorykštė“ vadovė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė ir menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė.

Renginys vyks birželio 16 d. 17.00 val. Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje, (Pilies g. 17, IV aukštas)

Leave a Reply