Tapybos paroda „Peizažas: kontempliacija ir įkvėpimas“

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 25/07/2023 - 09/09/2023
All Day

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Paroda „Peizažas: kontempliacija ir įkvėpimas“.
 
Paroda veiks nuo liepos 25 d. iki rugsėjo 9 d.
 
Atidarymas: liepos 25 d. 16 val., I-ojo aukšto fojė. 
 
☀️ Lankymas nemokamas!
 
//
 
LT
 
Paroda “Peizažas: kontempliacija ir įkvėpimas” Kauno kultūros centre pristato atrinktus meno kritiko ir dailininko mėgėjo Mikhailo Siomino, kuriam 2023 m. spalio 15 d. sukaks 91-eri, darbus.
 
Visus parodoje pristatomus kūrinius autorius sukūrė ant drobės aliejinės tapybos technika per pastaruosius trejus metus, taip kūrybiškai įveikdamas iššūkius, susijusius su Covid-19 pandemija ir jos metu taikomus apribojimus.
Šviesos, oro ir gamtos grožio kupinus paveikslus autorius tapė įkvėptas žinomų peizažo meistrų Kuindži, Savrasovo, Šiškino, Aivazovskio, Levitano, taip pat britų ir Šiaurės Amerikos romantinės peizažo tapybos klasikų, tokių kaip Džono Konsteblio, Džaspero Kropsio, Sanfordo Giffordo ir kitų tapytojų, darbais.
 
Atsiranda tarsi naujas garsiųjų peizažų gyvenimas, sušildytas susižavėjimo, meilės, gerumo ir autoriaus talento.
Mikhailas Siominas gimė 1932 m. Kazachstane, nedidelėje Nikitinkos gyvenvietėje, mokyklos darbuotojų šeimoje. Vietinių kalnų ir ežerų grožis išliko vaikystės prisiminimuose ir atsispindi daugelyje parodos autoriaus darbų.
1953 m. Marijampolėje Mikhailas sutiko savo vienintelę meilę Nadeždą, su kuria neišsiskyrė visus 65 bendrojo gyvenimo Lietuvoje metus iki pat jos išėjimo amžinojo poilsio 2018 metais.
1961 m. Mikhailas Siominas baigė Sankt Peterburgo I.E.Repino tapybos, skulptūros ir architektūros institutą (šiuo metu – Dailės akademija), įgydamas dailės mokslų istorijos ir teorijos specialybę.
Šią parodą organizavo Mikhailo vaikai, anūkai ir proanūkiai, nes jis pats savęs nelaiko menininku ir sako, kad tiesiog „rado užsiėmimą sielai“.
 
Tikimės, kad žiūrovai įvertins kūrėjo darbus ir pasidalins savo įspūdžiais svečių knygoje, kuri būtų geriausia dovana mūsų jubiliatui! Jei jus domina paveikslo įsigijimas, galite paskambinti svečių knygoje nurodytu numeriu.