Tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „ŠOKI, TRYPKI“

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 12/11/2022
2:00 pm - 5:00 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Jau lapkričio 12 dieną kviesime Kauno kultūros centre šokti ir trypti liaudiškų šokių ritmu! ?
 
//
 
Ilgiausiai Lietuvoje gyvuojantis Kauno kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas “Suktinis” kviečia visus tautinio meno mėgėjus į tradicinį, 33-iąjį, jau nuo 1976 metų organizuojamą liaudiškų šokių festivalį „ŠOKI, TRYPKI“.
Šalia „Suktinio” šokio ritmu suksis dar du Kauno kolektyvai: „Releve” bei „Ave Vita”. Iš kitų miestų pasisvečiuoti atvyks dar 6 kolektyvai: „Vėlunga” iš Klaipėdos, „Vajaunas” iš Šiaulių, „Ringis” iš Prienų, „Grija” iš Vilniaus, „Ąžuolas” iš Garliavos bei „Ratilis” iš Joniškio.
Šiemet festivalis bus tarptautinis – greta Lietuvos kolektyvų pasirodys ir svečiai iš kaimyninių valstybių: liaudiškų šokių grupė „Ritums” iš Jelgavos (Latvija) ir Punsko lietuvių namų kolektyvas „Vyčiai” (Lenkija).
Dėka „ŠOKI, TRYPKI“ Lietuvos žiūrovai jau susipažino su Vengrijos, Graikijos, Austrijos, Danijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos, Vokietijos ir kitų valstybių tautiniu menu.
 
//
 
Festivalį organizuojntis „Suktinis“ savo veiklą skaičiuoja jau nuo 1936 m..
Kolektyvas didžiuojasi svariais laimėjimais: 2010 m. respublikiniame konkurse „Iš aplinkui“ tapo laureatais, 2012 m. kolektyvas buvo apdovanotas „Aukso paukšte“. 2015 m. vasario mėnesį buvusi „Suktinio“ meno vadovė Laimutė Rekašienė buvo apdovanota 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklu. 2021 m. kolektyvas minėjo kūrybinės veiklos 85-metį. 2017 ir 2021m. vykusiame suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkurse festivalyje „Pora už poros“, tapo laureatais.
Daugelis „Suktinio“ dalyvių savo gyvenimo neįsivaizduoja be meilės tautiniam menui, tautinės kultūros puoselėjimo, prasmingo laisvalaikio, tradicijų tęsimo. Pasirinkę įvairiausias profesijas, jie su meile prisimena gražiausias dienas, praleistas „Suktinyje“.
Šiuo metu kolektyvui vadovauja Martynas Kavaliauskas.
Kolektyvui talkina koncertmeisterė Vilma Švabauskienė.
 
//
 
? Festivalis vyks lapkričio 12 d., 14 val., Kauno Kultūros centro Didžiojoje salėje (Vytauto pr. 79).
☘️ Renginys nemokamas.
? Renginyje gali būti fotografuojama.