Ukrainiečių menininkių Elviros Drozdovos ir Irynos Rogovets paroda „Prievarta prieš moteris – karo ginklas“

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 26/11/2023 - 10/12/2023
All Day

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Nuo lapkričio 26 d. iki gruodžio 10 d. Mažojoje salėje bus eksponuojama Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių menininkių Elviros Drozdovos ir Irynos Rogovets paroda „Prievarta prieš moteris – karo ginklas“.
Parodos atidarymo renginys vyks lapkričio 26 d. 17 val. Atidaryme dalyvaus aktorė Kristina Švenčionytė, atliksianti performatyvius skaitymus „Mūsų kūnai – jų karo laukas“.
Siekdami kurti atjautesnę bei palaikančią atmosferą Ukrainos karo pabėgėliams, parodos atidarymo metu meno ir performanso kalba pasakosime žmonėms apie vieną baisiausių nusikaltimų žmonijai – seksualinę prievartą kare. Renginys yra Baltojo kaspino festivalio bei projekto “Refugee’s Resilience: FRIDA supporting Ukraine Women” dalis.
Baltojo kaspino festivalis – tai kultūrinių edukacinių renginių ciklas, skirtas tarptautinei akcijai „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“, kurio metu vedame dialogą su visais bendruomenės nariais apie šią opią socialinę problemą.
Projekto “Refugee’s Resilience: FRIDA supporting Ukraine Women” metu, fondas FRIDA su JAV ambasados Lietuvoje pagalba dirba su pabėgėlėmis iš Ukrainos – teikia psichologinę, socialinę ir teisinę pagalbą, didelį dėmesį skiriant moterų su vaikais įtraukimui.
Projektą finansuoja JAV ambasada Lietuvoje.
//
Apie menininkes:
Elvira Drozdova – Krymo totorių menininkė, Eupatorijos miesto (Krymas, Ukraina) tautodailininkų gildijos narė, profesionali siuvinėtoja. Siuvinėjimo akademijos Kaune įkūrėja, dalyvaujanti tarptautinėse ir nacionalinėse parodose eksponuodama savo darbus: siuvinėtus dirbinius ir akvareles. Parodos metu jos eksponuojamų darbų ciklas „proGyventi“ – tai įvairių psichologinių būsenų ir žmonių emocijų, patirtų dėl įvairių psichologinių ir fizinių traumų, tyrimas.
Iryna Rogovets – menininkė iš Ukrainos, tikinti, kad menas yra dar vienas instrumentas ugdyti ir auginti visuomenę. Savo menu Iryna kalba ją liečiančiomis temomis ir tikisi, kad tos temos per jos darbus palies kitus. Parodoje išvysite Irynos tapybos kūrinius, persmelktus šių dienų karo Ukrainoje realybės.
Kristina Švenčionytė – aktorė, performansų kūrėja ir atlikėja, skulptūros studijų magistrė. Pagrindinės kūrėjos temos: savęs pažinimas per kitą, visuomenės-individo santykis, susvetimėjimas, distancija, kylanti tarp sistemos ir žmogaus, tarp žmogaus ir žmogaus. Kūrėja kvestionuoja susikalbėjimo (ne)įmanomybę, vienatvės minioje, vienatvės vienumoje temas. Jungdama vaizdo ir garso elementus, autorė kuria žiūrovui gilią, atmosferišką patirtį, kurioje jis turi galimybę pasijusti išskirtinai matomas, svarbus, provokuojamas.
 
Parodos atidarymo renginys bei lankymas nemokamas!