Užsiėmimai žmonėms su negalia

Loading Map....

Date/Time
Date(s) - 03/12/2019
3:00 pm - 6:00 pm

Location
Gijų Sodai

Categories No Categories


Nors neįgaliųjų mėnuo – gruodis, tačiau KKC / Kauno kultūros centras jau nuo lapkričio mėnesio kviečia žmones su negalia ir jų grupes prisidėti prie ypatingo projekto „Tapiserijos mozaika: Lietuva – mano veidas“ ir tapti jo dalimi.
Tai tęstinis trijų etapų tekstilės edukacijos projektas, kurio tikslas – sukurti vieną didelį kūrinį iš jūsų austų dalelių.

Šiuo metu vykdomas pirmasis etapas ? (2017–2019 m.❗❗❗) – tai kūrybinės dirbtuvės, kurių metu kviečiame akimirkai pamąstyti apie savo santykį su Lietuva. Menininkė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė jus supažindins su tapiserijos audimo technika ir padės sukurti kūrinį, kuris spalvomis atspindėtų jūsų ryšį su Lietuva.
Tapiserija (iš pranc. tapisserie) – rankų darbo austinis sieninis kilimas. Tai klasikinė audimo technika, kuria atliktais sieniniais kilimais jau nuo viduramžių puošėsi pilys, dvarai ir rūmai ?, o šiandien ja kuria profesionalūs tekstilės menininkai.
Kūrybinių dirbtuvių metu sužinosite, kokia technika būdavo audžiamos senosios tapiserijos, kodėl jos mums žinomos „gobelenų“ pavadinimu, kas juos ausdavo ir kodėl jie buvo tokie vertingi. „Gobelenų“ užsakovais buvo tik karaliai ?, didikai ar kiti aukštuomenės atstovai, „gobelenų“ piešinius ir kartonus kurdavo dailininkai ?, o ausdavo audėjai vyrai ? „gobelenų“ audimo manufaktūrose. Šiame projekte prie didingo kūrybos proceso kviečiami prisidėti visų šiandieninių „klasių“ atstovai lygiomis teisėmis ? – ir nuAUSTI dalelę audinio, ir KURTI piešinį tapiserijai, ir BŪTI jos užsakovu, dovanojančiu kūrinį Lietuvai ?.

Antrajame etape ? (2020 m. sausis–vasaris) visos kūrybinių dirbtuvių metu sukurtos mažos tapiserijos bus jungiamos į vieną didelį sieninį kilimą/mozaiką – bus kuriamas bendras visų dalyvių jausmus atspindintis kūrinys.

Trečiajame etape ? (nuo 2020 m. kovo 11 d. ??❤️) kūrinys – didžioji tapiserijos mozaika, bus eksponuojama ir pristatoma visuomenei Kauno kultūros centre ir kitose erdvėse Lietuvoje ?

Kviečiame registruotis ir dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse! ☀

Užsiėmimų ⏰ laikai:
Pirmadieniais: nuo 13:00 – 15:00 arba 15:30 – 17:30
Trečiadieniais: nuo 14:30 – 16:30
Penktadieniais: nuo 13:00 – 15:00 arba 15:00 – 17:00

Vieta:
Kauno kultūros centras, tekstilės studija „Gijų sodai” (200 aud.), Vytauto pr. 79

Registracija būtina:
? +370 612 15828
? a.vitkuniene@kaunokulturoscentras.lt

Leave a Reply