ŽIEMOS EKRANAI: Gyvenimas dar prieš akis

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 06/02/2022
3:00 pm - 4:45 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Po metų pertraukos į Kauno kino ekranus sugrįžta prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“.
 
Vasario 5–13 dienomis festivalis kvies pažintį įvairų ir visuomet autentišku žavesiu pasižymintį prancūzišką kiną: nuo nostalgiškų Simone Signoret, Jean-Paul Belmondo juostų iki šių dienų drąsių jaunųjų kūrėjų bandymų. Atnaujinę ne tik savo įvaizdį, bet kartu išsigryninę ir savo tikslą „Žiemos ekranai“ kino teatruose pristatys įdomiausių pradedančių prancūzų kūrėjų filmus, kuriuose – svarbiausias šių dienų aktualijas įvaizdinančios temos.
 
Originalus pavadinimas: La vie devant soi
Šalis: Prancūzija
Metai: 1977 m.
Žanras: Drama
Trukmė: 105
Cenzas: N-13
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių ir anglų
Režisierius: Moshé Mizrahi
Vaidina: Simone Signoret, Michal Bat-Adam, Samy Ben-Youb
 

SIMONE SIGNORET FILMŲ RETROSPEKTYVA

Simone Signoret (1921–1985) – viena ryškiausių XX a. antrosios pusės prancūzų kino žvaigždžių, sulaukusi didelio populiarumo ne tik Prancūzijoje, bet ir už gimtosios šalies ribų. Pirmuosius svarbius vaidmenis sukūrė 6-ajame dešimtmetyje Jacques Becker „Auksiniame šalme“ (1952), Marcel Carné „Terezoje Raken“ (1953) – jie puikiai atskleidžia aktorės impozantišką grožį ir taurią eleganciją. Per keturis dešimtmečius trukusią karjerą, buvo sukurtas ne vienas savo laiką pralenkęs, modernios moters portretas. Signoret tapo pirmąją prancūze, 1960-aisiais gavusi geriausios aktorės „Oskaro“ apdovanojimą. Vėlesniuose filmuose kino žvaigždės herojės spinduliuoja branda, ji suvaidino Costa-Gavras „Prisipažinime“ (1970), Moshé Mizrahi „Gyvenimas dar prieš akis“ (1977). Pastarajame filme įkūnytos Madam Rozos vaidmuo buvo įvertintas „Cezario“ apdovanojimu. Signoret garsėjo ne tik vaidmenimis kine, bet ir įsitraukimu į politiką, ji buvo įtakinga žmogaus teisių aktyvistė. Džiaugiamės, galėdami pristatyti Simone Signoret filmų retrospektyvą, skirtą 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Paryžiaus imigrantų kvartalo Belvilio gyventoja Madame Rosa savo skurdžiame bute verčiasi pamestinukų ir prostitučių vaikų globa, ji pikta, kandi ir kietaširdė, kaip ir pats gyvenimas. Senstančiai moteriai vis sunkiau rūpintis guviais mažyliais. Našlaitis Momo tai puikiai supranta. Pamažu tarp globėjos ir globotinio užsimezga ypatingas ryšys, kurio nei nepriteklius, nei nerimas dėl ateities negali apkartinti. Pagal Gonkūrų premija apdovanotą Romain Gary romaną sukurtas filmas pelnė „Oskarą“ už geriausią užsienio filmą, o Simone Signoret įspūdingas vaidmuo įvertintas „Cezariu“.

Izraelio kino režisierius ir scenraristas Moshé Mizrahi (1931-2018) 5-ajame dešimtetyje Paryžiuje dirbo televizijoje ir kino kritiku, bei savarankiškais mokėsi režisūros. Iš viso sukūrė 14 kino juostų Prancūzijoje ir Izraelyje. Didžiausio pasisekimo sulaukęs režisieriaus filmas – pagal Romain Gary romaną sukurta drama „Gyvenimas dar prieš akis“ (1977). 

Daugiau informacijos ir bilietai: https://www.kcromuva.lt/lt/ziemos-ekranai-gyvenimas-dar-pries-akis
 
DĖMESIO! Renginyje privaloma dėveti FFP2 lygio respiratorių.

Leave a Reply