ŽIEMOS EKRANAI: Mūsų kritę broliai

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 12/02/2022
4:00 pm - 5:45 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Po metų pertraukos į Kauno kino ekranus sugrįžta prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“.
 
Vasario 5–13 dienomis festivalis kvies pažintį įvairų ir visuomet autentišku žavesiu pasižymintį prancūzišką kiną: nuo nostalgiškų Simone Signoret, Jean-Paul Belmondo juostų iki šių dienų drąsių jaunųjų kūrėjų bandymų. Atnaujinę ne tik savo įvaizdį, bet kartu išsigryninę ir savo tikslą „Žiemos ekranai“ kino teatruose pristatys įdomiausių pradedančių prancūzų kūrėjų filmus, kuriuose – svarbiausias šių dienų aktualijas įvaizdinančios temos.
 
Originalus pavadinimas: De Nos Freres Blesses
Šalis: Prancūzija, Belgija, Alžyras
Metai: 2020 m.
Žanras: Istorinė drama
Trukmė: 93
Cenzas: N-13
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių ir anglų
Režisierius: Hélier Cisterne
Vaidina: Vincent Lacoste, Vicky Krieps
 

Alžyras, 1956-ieji. Idealistas ir romantikas fabriko darbininkas Fernandas Ivetonas aistringai palaiko Alžyro nepriklausomybę. Su tokiu pačiu įkarščiu jis myli ir savo žmoną Heleną. Vieną dieną jis sulaikomas dėl darbovietėje padėto sprogmens. Niekas nenukentėjo, bet jam gresia mirties bausmė. Politinė įtampa darosi nepakeliama, bet Helena atsisako palikti šalį ir saugiai įsikurti Prancūzijoje. Ji kovos Fernando pašonėje tiek, kiek reikės, iki galo. Tikrai istorija paremtas jautrus ir įtraukiantis pasakojimas apie didžiosios istorijos traiškomus mažųjų žmonių likimus.

Hélier Cisterne (1981) baigė filosofijos studijas Paryžiaus 8-ajame universitete. Debiutinis filmas „Vandalas“ (2013) buvo įvertintas Louis Delluc prizu už geriausią pirmąjį prancūzišką filmą. Cisterne režisavo populiaraus televizijos serialo apie Prancūzijos užsienio žvalgybos tarnybos agentus „Legendų biuras“ serijas. Joseph Andras knygos ekranizacija „Mūsų kritę broliai“ (2020) – tai antrasis režisieriaus filmas, atrinktas į Romos kino festivalio konkursinę programą.

Daugiau informacijos ir bilietai: https://www.kcromuva.lt/lt/ziemos-ekranai-musu-krite-broliai
 
DĖMESIO! Renginyje privaloma dėveti FFP2 lygio respiratorių.

Leave a Reply