ŽIEMOS EKRANAI: Tereza Raken

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 12/02/2022
6:00 pm - 7:45 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Po metų pertraukos į Kauno kino ekranus sugrįžta prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“.
 
Vasario 5–13 dienomis festivalis kvies pažintį įvairų ir visuomet autentišku žavesiu pasižymintį prancūzišką kiną: nuo nostalgiškų Simone Signoret, Jean-Paul Belmondo juostų iki šių dienų drąsių jaunųjų kūrėjų bandymų. Atnaujinę ne tik savo įvaizdį, bet kartu išsigryninę ir savo tikslą „Žiemos ekranai“ kino teatruose pristatys įdomiausių pradedančių prancūzų kūrėjų filmus, kuriuose – svarbiausias šių dienų aktualijas įvaizdinančios temos.
 
Originalus pavadinimas: Therese Requin
Šalis: Prancūzija, Italija
Metai: 1953 m.
Žanras: Drama
Trukmė: 102
Cenzas: N-13
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių ir anglų
Režisierius: Marcel Carné
Vaidina: Simone Signoret, Raf Vallone, Jacques Duby
 

SIMONE SIGNORET FILMŲ RETROSPEKTYVA

Simone Signoret (1921–1985) – viena ryškiausių XX a. antrosios pusės prancūzų kino žvaigždžių, sulaukusi didelio populiarumo ne tik Prancūzijoje, bet ir už gimtosios šalies ribų. Pirmuosius svarbius vaidmenis sukūrė 6-ajame dešimtmetyje Jacques Becker „Auksiniame šalme“ (1952), Marcel Carné „Terezoje Raken“ (1953) – jie puikiai atskleidžia aktorės impozantišką grožį ir taurią eleganciją. Per keturis dešimtmečius trukusią karjerą, buvo sukurtas ne vienas savo laiką pralenkęs, modernios moters portretas. Signoret tapo pirmąją prancūze, 1960-aisiais gavusi geriausios aktorės „Oskaro“ apdovanojimą. Vėlesniuose filmuose kino žvaigždės herojės spinduliuoja branda, ji suvaidino Costa-Gavras „Prisipažinime“ (1970), Moshé Mizrahi „Gyvenimas dar prieš akis“ (1977). Pastarajame filme įkūnytos Madam Rozos vaidmuo buvo įvertintas „Cezario“ apdovanojimu. Signoret garsėjo ne tik vaidmenimis kine, bet ir įsitraukimu į politiką, ji buvo įtakinga žmogaus teisių aktyvistė. Džiaugiamės, galėdami pristatyti Simone Signoret filmų retrospektyvą, skirtą 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Valdingos tetos užauginta našlaitė Terezė ištekinama už pasiligojusio pusbrolio. Pasmerkta nuobodžiam šeimyniniam gyvenimui be meilės, jauna moteris netikėtai sutinka Laureną. Savimi pasitikintis, drąsus ir charizmatiškas vyras ne juokais apžavi Terezę. Užsimezgusi aistringa meilės istorija leidžia patikėti, kad laimė pasiekiama ranka, ir ji ryžtasi reikalauti skyrybų. Bet vietoj išsvajotos naujos pradžios, pasipila išbandymai: mirtis, šantažas, baimė, paslaptys ir nežinomybė. Tai – vienas įsimintiniausių Simone Signoret vaidmenų kine. Emilio Zola romano heroję įkūnijusi aktorė demonstruoja gilią emocinę brandą, meistriškai valdo jausmų amplitudę.

Prancūzų režisierius Marcel Carné (1909-1966) laikomas vienu svarbiausiu poetinio realizmo kino kūrėjų. Derindamas lyrizmą ir ironiją, savo filmuose Carné kalba apie santykių trapumą, neišsipildžiusias viltis ir svajones, negailestingą likimą ir neįmanomą meilę. Daugelį filmų sukūrė drauge su scenaristu poetu Jacques Prévert. Režisavo daugiau nei dvidešimt pilno metro filmų, iš kurių daugelis tapę kino klasika: „Ūkų krantinė“ (1938), „Diena prasideda“ (1939), „Vakaro svečiai“ (1942), „Galiorkos vaikai“ (1945). Emilio Zolia romano ekranizacija „Tereza Raken“ (1953) gavo prizą už režisūrą Venecijos kino festivalyje. Režisierius įvertintas „Cezario“ apdovanojimu už indėlį į kino meną.

Daugiau informacijos ir bilietai: https://www.kcromuva.lt/lt/ziemos-ekranai-tereza-raken
 
DĖMESIO! Renginyje privaloma dėveti FFP2 lygio respiratorių.

Leave a Reply