ŽIEMOS EKRANAI: Tiesiog juodas

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 13/02/2022
3:00 pm - 4:30 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Po metų pertraukos į Kauno kino ekranus sugrįžta prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“.
 
Vasario 5–13 dienomis festivalis kvies pažintį įvairų ir visuomet autentišku žavesiu pasižymintį prancūzišką kiną: nuo nostalgiškų Simone Signoret, Jean-Paul Belmondo juostų iki šių dienų drąsių jaunųjų kūrėjų bandymų. Atnaujinę ne tik savo įvaizdį, bet kartu išsigryninę ir savo tikslą „Žiemos ekranai“ kino teatruose pristatys įdomiausių pradedančių prancūzų kūrėjų filmus, kuriuose – svarbiausias šių dienų aktualijas įvaizdinančios temos.
 
Originalus pavadinimas: Tout Simplement Noir
Šalis: Prancūzija
Metai: 2020 m.
Žanras: Komedija
Trukmė: 90
Cenzas: N-13
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių ir anglų
Režisierius: Jean-Pascal Zadi, John Wax
Vaidina: Jean-Pascal Zadi, Caroline Anglade, Fary
 

Nesėkmingas bedarbis aktorius JP pasišauna surengi pirmąjį masinį juodaodžių protesto žygį Prancūzijoje. Pasirengimo darbai vyksta televizijos kamerų akivaizdoje, bet vietoj prasmingo dialogo su įtakingais visuomenės veikėjais, JP kolekcionuoja nesusipratimą po nesusipratimo. Garsus komikas Fary bene vienintelis, tikintis organizatoriumi ir remiantis maršo iniciatyvą. Bet ir jo parama ima svyruoti, kai tampa nebeaišku, ar JP aktyvizmas iš tiesų nuoširdus, o gal jis tik ieško kelio į šlovę? Pasitelkę netikros dokumentikos stilių, režisieriai demonstruoja plataus diapazono humorą, drąsiai gvildendami aktualias rasizmo, tolerancijos problemas ir dekonstruoja socialines klišes. 

Prancūzų režisierius, aktorius, prodiuseris ir reperis Jean-Pascal Zadi (1980) jaunystėje svajojo apie profesionalaus futbolininko karjerą, vėliau laimę bandė kaip repo atlikėjas, o 2005-aisiais ima režisuoti ir prodiusuoti mažo biudžeto filmus. Paryžiuje gyvenantis ir dirbantis režisierius, montažo režisierius ir kino aikštelės fotografas John Wax kine dirba nuo 2010-ųjų. Pažintis su Jean-Pascal Zadi bendro kino projekto metu davė pradžią jų režisūriniam duetui. Politinė komedija „Tiesog juodas“ (2020) sulaukė itin didelio visuomenės dėmesio Prancūzijoje ir pelnė Zadi perspektyviausio aktoriaus titulą „Cezario“ apdovanojimuose. 

Daugiau informacijos ir bilietai: https://www.kcromuva.lt/lt/ziemos-ekranai-tiesiog-juodas
 
DĖMESIO! Renginyje privaloma dėveti FFP2 lygio respiratorių.

Leave a Reply