ŽIEMOS EKRANAI: Vasara Korsikoje

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 09/02/2022
6:30 pm - 8:45 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Po metų pertraukos į Kauno kino ekranus sugrįžta prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“.
 
Vasario 5–13 dienomis festivalis kvies pažintį įvairų ir visuomet autentišku žavesiu pasižymintį prancūzišką kiną: nuo nostalgiškų Simone Signoret, Jean-Paul Belmondo juostų iki šių dienų drąsių jaunųjų kūrėjų bandymų. Atnaujinę ne tik savo įvaizdį, bet kartu išsigryninę ir savo tikslą „Žiemos ekranai“ kino teatruose pristatys įdomiausių pradedančių prancūzų kūrėjų filmus, kuriuose – svarbiausias šių dienų aktualijas įvaizdinančios temos.
 
Originalus pavadinimas: I Comete
Šalis: Prancūzija
Metai: 2021 m
Žanras: Drama
Trukmė: 128
Cenzas: N-16
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių ir anglų
Režisierius: Pascal Tagnati
Vaidina: Jean-Christophe Folly, Jérémy Alberti, Appolonia Orsoni
 

Miestelis Korsikos saloje. Vaikai krykštauja pagrindinėje aikštėje, paaugliai nuobodžiaudami trinasi savo pamėgtose vietose, suaugusieji diskutuoja apie ateitį, o senoliai postringauja apie praėjusius laikus. Tie, kurie nepaliko gimtųjų žemių, sutinka grįžtančius iš emigracijos: giminės, kaimynai ir draugai brangina vasaros atostogas, praleistas drauge po skaisčia Korsikos saule. Vieną pokalbio giją seka kita, ir ima aiškėti: nei skardaus juoko, nei neišmatuojamo gamtos grožio kartais neužtenka negyjantiems randams užglaistyti. Statiška kamera kantriai, su romiu pasitikėjimu stebi miestelio gyventojus, kurie pamažu atveria širdis ir liudija bendruomeniškų vertybių svarbą.

Iš Korsikos kilęs kino ir teatro režisierius, muzikas ir aktorius Pascal Tagnati (1982) vaidino Jean-Christophe Meurisse teatro trupėje „Navaros šunys“ bei Lucie Borleteau, Antonin Peretjatko ir kitų režisierių filmuose. Nuo 2010-ųjų sukūrė keletą trumpametražių filmų, kurie buvo pristatyti tarptautiniuose kino festivaliuose. Savo filmuose režisierius jautriai, su humoru ir melancholija fiksuoja dabarties epochą ir jos amžininkus. Jo debiutinis pilno metro filmas „Vasara Korsikoje“ (2021) buvo įvertintas specialų žiuri apdovanojimu Roterdamo kino festivalyje.

Daugiau informacijos ir bilietai: https://www.kcromuva.lt/lt/ziemos-ekranai-vasara-korsikoje
 
DĖMESIO! Renginyje privaloma dėveti FFP2 lygio respiratorių.

Leave a Reply