ŽIEMOS EKRANAI: Žmogus iš Rio

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 05/02/2022
4:30 pm - 6:15 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Po metų pertraukos į Kauno kino ekranus sugrįžta prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“.
 
Vasario 5–13 dienomis festivalis kvies pažintį įvairų ir visuomet autentišku žavesiu pasižymintį prancūzišką kiną: nuo nostalgiškų Simone Signoret, Jean-Paul Belmondo juostų iki šių dienų drąsių jaunųjų kūrėjų bandymų. Atnaujinę ne tik savo įvaizdį, bet kartu išsigryninę ir savo tikslą „Žiemos ekranai“ kino teatruose pristatys įdomiausių pradedančių prancūzų kūrėjų filmus, kuriuose – svarbiausias šių dienų aktualijas įvaizdinančios temos.
 
Originalus pavadinimas: L’Homme de Rio
Šalis: Prancūzija, Brazilija
Metai: 1964 m.
Žanras: Nuotykių komedija
Trukmė: 112
Cenzas: N-13
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių ir anglų
Režisierius: Philippe de Broca
Vaidina: Jean-Paul Belmondo, François Dorléac, Jean Servais, Adolfo Celi
 

SPECIALUS SEANSAS, SKIRTAS JEAN-PAUL BELMONDO ATMINIMUI

Vienas žinomiausių ir populiariausių visų laikų prancūzų kino aktorių Jean-Paul Belmondo (1933-2021) kultinės žvaigždės titulą užsitarnavo dėl savo spontaniškos, natūralios ir organiškos vaidybos. Tai įspūdingai universalaus profilio aktorius, sukūręs įsimintinus vaidmenis ne tik milijonines žiūrovų simpatijas pelniusiuose komedijose ar veiksmo filmuose, bet ir kino klasika tapusiose autorinio kino juostose. Naujosios bangos šedevrai, pirmieji Jean-Luc Godard filmai „Iki paskutinio atodūsio“ (1960) ir „Pamišėlis Pjero“ (1965) išgarsino aktorių ne tik Prancūzijoje, bet ir už šalies ribų. Charizmatiškas ir nenuspėjamas, fanų su meile pravardžiuojamas Bébel suvaidino daugiau nei 80 kino juostų. „Žmogus iš Rio“ (1964), kuriame aktorius pat atlieka sudėtingus kaskadinius, tapo vienu populiariausiu Belmondo filmu ne tik Prancūzijoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Gavęs aštuonias dienas atostogų, karys Adrianas Dufourquet nekantrauja Paryžiuje pasimatyti su savo žaviąja sužadėtine Agnès, bet vietoj romantiškų sutiktuvių, jaunuolis tampa mylimosios pagrobimo liudininku. Laiko dvejonėms nėra, Adrianas nemirktelėjęs skuodžia paskui pagrobėjus, ir netikėtai atsiduria Brazilijoje. Čia ima aiškėti, kad pagrobimas susijęs su Amazonės statulėlių kontrabanda, ir spalvingi nuotykiai tolimojoje šaly tik prasideda. Nutrūktgalviška drąsa, išskirtinė charizma ir humoro jausmas: Belmondo talentas liejasi per kraštus šioje veiksmo ir nuotykių karuselėje. Nieko nuostabaus, kad filmas įkvėpė Steveną Spielbergą kuriant Indianos Džounso sagą.

Prancūzų režisieriaus Philippe de Broca (1933-2004) filmografijoje daugiau nei trisdešimt filmų, ir daugelis buvo itin sėkmingi ir labai populiarūs Prancūzijoje, tarp jų ir „Žmogus iš Rio“ (1964), vienas svarbiausių režisieriaus kūrinių. Šio filmo dėka Jean-Paul Belmondo sulaukė tarptautinio pripažinimo. Aktorius vaidino net šešiuose de Broca filmuose, kuriems būdingas dinamiška įvykių eiga, komiškos, fizinių aktoriaus jėgų reikalaujančios situacijos.

Daugiau informacijos ir bilietai: https://www.kcromuva.lt/lt/ziemos-ekranai-zmogus-rio

DĖMESIO! Renginyje privaloma dėveti FFP2 lygio respiratorių.

Leave a Reply