2020 - 05 - 28 12:28

Aušros Bartkutės-Deviatnikovos tapybos darbų paroda.

Nuo birželio 1 d.  dienos Kauno kultūros centre (Vytauto pr. 79) pradės veikti Aušros Bartkutės-Deviatnikovos tapybos darbų paroda. Nors dėl  karantino ribojimų parodos atidarymas neįvyks, tačiau autorė žada staigmeną  būsimos parodos lankytojams, kurie lankydami parodą turės galimybę dalyvauti loterijoje, o laimingajam vienam parodos lankytojui autorė žada padovanoti savo tapybos darbą.

Tapytoja Aušra Bartkutė-Deviatnikova gyvena ir kuria Ukmergėje. Menu ji domisi nuo mažų dienų. Lankė Ukmergės meno mokyklą ir A. Smetonos gimnaziją, kur buvo dėstoma sustiprinta dailė. 2005 m. Šiaulių universitete įgijo tapybos bakalauro laipsnį, o 2007 m. tame pačiame universitete baigė tapybos magistro studijas.  Nuo 2004 –ųjų metų  Aušra dalyvauja  grupinėse parodose, taip pat rengia  rengia ir personalines parodas. Menininkė yra surengusi parodų ir užsienyje.

Naujausioje parodoje autorė pristato apie 15 darbų.  Aušros Bartkutės-Deviatnikovos abstrakčiojoje tapyboje dominuoja gamtos motyvai, koloristiniai efektai, dinamiškas ir ekspresyvus pasakojimas, sukuriantis nuotaiką ir emociją. Tai darbai, kurie kuria grožio vaizdinius, pateikia savitą pasaulio viziją, tokio pasaulio, kuriame dominuoja šviesa, harmonija ir grožis. Šviesos blyksniai yra dažni daugelyje tapytojos darbų, jie tampa dažno darbo svarbiausiu motyvu, suvienijančiu pastelinių spalvų dermes ir priešpriešas. Apie savo kūrybą autorė kalba: niekada neturiu išankstinių eskizų, bet visada „išnešioju“ kažkokią jausmais grįstą viziją, kuri tik paėmus drobę, įgyja spalvinę, vizualinę išraišką. Tapyba man yra pati nuostabiausia meditacijos forma, kuri atgaivina, suteikia dvasinę ramybę, o galutiniu rezultatu – vizualiniu pavidalu džiugina ne tik mane pačią, bet ir žmones, pas kuriuos iškeliauja mano paveikslai.“ Autorės kūrybinės nuostatos tik paliudija intuityvų jos santykį su savo kuriamais darbais, kurie emociškai yra itin paveikūs ir jaudinantys. Paroda veiks iki liepos 4 dienos, parodos rengėjai: VšĮ „Gabrielės meno galerija“ ir Kauno kultūros centras.

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė.

1
2