2020 - 08 - 28 11:28

Kauno aviacijos šventė – jau šį šeštadienį: 10 įspūdingiausių vietų pamatyti šou danguje

Tradicinės Kauno aviacijos šventės programa iš S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo keliasi į plačias miesto erdves. Šeštadienį (rugpjūčio 29 d.) kauniečiai ir ne tik taps nepertraukiamo dangaus reginio dalyviais. Organizatoriai atskleidžia 10 vietų visame Kaune, kur geriausiai matysis kvapą gniaužiantys aviatorių pasirodymai ir kitos programos dalys.

„Dar nematytas šventės formatas padės užtikrinti, kad miestiečiai jaustųsi saugūs – padangių fiesta džiugins įvairiose miesto vietose. Žmonės gryname ore galės išlaikyti saugius atstumus ir grožėtis neeiliniu reginiu. Šeštadienį aviacijos aistruoliams toli važiuoti nereikės – užteks pakelti akis į dangų ir stebėti visame Kaune vykstančius įspūdingus pasirodymus. Diena bus kupina gerų emocijų ir malonių netikėtumų“, – sakė Kauno mero patarėjas Simonas Kairys.

Nemuno sala

Renginio kulminacija turėtų tapti vakarop į dangų virš Nemuno salos pakilsianti ANBO lakūnų grupė. Daugeliui jau pažįstami asai čia atliks koncentruotą akrobatinio pasirodymo programą – trijų lėktuvų „JAK50“ sinchroninį skrydį „sparnas prie sparno“. Į platų viražų sąrašą įtrauktos kilpos, vertikalės, vieno lėktuvo sukimąsis apie kitus du, persirikiavimai iš „strėlės“ pozicijos į „pelengo“, širdies piešinys ore ir daug kitų efektingų elementų. Šis pasirodymas bus gerai matomas tiek saloje, tiek jos prieigose, taip pat – iš viršutinės „Akropolio“ stovėjimo aikštelės.

Santakos parkas

Danguje virš Nemuno ir Neries santakos veiksmo netrūks visą dieną. Pirmoje dienos pusėje čia bus galima stebėti sraigtasparnio „Cabri G2“ pasirodymą, o kiek vėliau parodomąją akrobatinę programą demonstruos svečias iš Jungtinės Karalystės Mark Jefferies. Jo pilotuojamo lėktuvo viražais kauniečiai galės mėgautis Santakos parke, Brastos ir Užnemunės gatvėse, taip pat – Nemuno krantinėje iš Marvelės pusės.

Čia išvysite margaspalvius oro balionus, tarp kurių – ir ryškųjį „Kaunas Auga“ orlaivį. Iš Aleksoto į Lampėdžius ir atgal ligi Santakos skris bei čia nutūps motoparasparniai, o vakare Marijampolės aeroklubo parašiutininkai surengs specialią staigmeną – nusileidimą su išskleista rekordinio dydžio trispalve. Šventės programą užbaigs piloto Donato Paužuolio speciali programa, atliekama aviamodeliu „Extra 300“.

Vienybės aikštė

Vakarinėje Santakos programoje pasirodysiantį daugkartinio pasaulio čempiono Donato Paužuolio valdomą aviamodelį „Extra 300“ kauniečiai visą dieną galės iš arti apžiūrinėti Vienybės aikštėje. Joje šeštadienį karaliaus aviamodelių sportas. Čia kas valandą vyks nedidelių „RC Air Shows“ komandos radijo bangomis pilotuojamų aviamodelių pasirodymai. Taip pat aikštėje bus eksponuojamas lietuviškas sklandytuvas LAK17-AT su vidaus degimo varikliu.

Laisvės alėja

Virš atsinaujinusios gražiausios Kauno pėsčiųjų gatvės popiet danguje įspūdinga dūmų juosta praeivius pasveikins į savąjį 27 kilpų pasirodymą Pažaislio link skrisianti ANBO pilotų grupė.

VDU „Rasos“ gimnazijos stadionas

Kad diena yra dedikuota aviacijai neabejos ir atokesnių Kauno mikrorajonų gyventojai. Šeštadienio popietę apie tai praneš Marijampolės aeroklubo parašiutininkai. Net dešimt kupolų nusileis VDU „Rasos“ gimnazijos stadione. Parašiutininkus į dangaus platybes išleis aukštai virš stadiono pakibęs lėktuvas „An-2“.

Draugystės parkas

Tokį patį reginį parašiutininkai iš Marijampolės pakartos ir nustebindami Draugystės parko lankytojus. Tie, kurie nori išvysti šį pasirodymą, į parką turėtų atvykti šeštadienio popietę.

LFF stadionas Žaliakalnyje

Dar viena vieta, kurioje marijampoliečiai vakarėjant rengia savo finalinį pasirodymą – Lietuvos futbolo federacijos stadionas, esantis Aukštaičių gatvėje, greta lengvosios atletikos maniežo. Organizatoriai sufleruoja, kad besileidžiančių parašiutų kupolų pasirodymą patogiausia stebėti iš stadiono prieigų.

Lampėdžio ežeras

Vakare virš Lampėdžio ežero savo skrydžio trajektoriją brėš motoparasparniai, o jau sutemus Kauno aviacijos šventę vainikuos įspūdinga Mark Jefferies naktinė programa. Aviacijos asas iš Jungtinės Karalystės susirinkusiai Kauno publikai dovanos akrobatinę programą, kurios akcentas – prie lėktuvo „Extra 330SC“ sparnų pritvirtinti fejerverkai.

Kauno marios prie Pažaislio

Lakūnų grupę ANBO šeštadienį padangėje virš Kauno bus galima išvysti dar devyniose vietose. Akrobatinio skrydžio virtuozų pilotuojami lėktuvai išrėš po 27 kilpas. Ši programa virš Kauno miesto dedikuojama Laisvės dienai, kuri minint sovietų kariuomenės išvedimo 27 metus, švenčiama paskutiniąją rugpjūčio dieną.

Efektingą programą ANBO grupė pradės virš Kauno marių prie Pažaislio vienuolyno ir toliau tęs virš Šančių, Nemuno salos bei Nemuno ir Neries santakoje. Penktoji vieta, kurioje galima bus išvysti 27 ANBO kilpas – virš Lampėdžio ežero. Toliau pilotai skries link Vilijampolės, Šilainių, suksis virš IX forto ir galiausiai užbaigs pasirodymą oro erdvėje virš Jonavos gatvės.

Kauno „Akropolis“

Iki šeštadienio vakaro kauniečiai kviečiami užsukti į Kauno „Akropolį“, kur galima apžiūrėti lietuviško sklandytuvo „LAK 17B mini” modelį. Ekspozicijoje lankytojai galės susipažinti su jo techninėmis specifikacijomis, o į interesantų klausimus mielai atsakys sklandytuvą gaminančios bendrovės „Sportinė Aviacija ir Ko“ atstovai.

Pasak šios gamyklos vadovo Vytauto Mačiulio, orlaivis ypatingas tuo, kad turi elektrinį motorą ir nurimus aukštyn keliančiam karšto oro srautui – vadinamajam termikui, orlaivis gali parskristi savarankiškai. Sklandytuvai, kurių Pociūnuose pagaminama apie 12–14 vienetų per metus, yra sertifikuoti Europoje, jais pilotai skraido visame pasaulyje.

Interneto televizijos laida „Kaunas auga“ šią savaitę taip pat domėjosi Lietuvos aviacijos istorija, kuri prasidėjo būtent Kaune. Kūrybinė grupė svečiavosi atsinaujinusiame S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, aplankė kauniečių aviacijos entuziastų atkurtą legendinį ANBO 2 orlaivį.

Laikantis šiuo metu galiojančių saugumo reikalavimų bei rekomendacijų, Kauno aviacijos šventės metu žiūrovų prašoma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes ar kitas apsaugos priemones bei laikytis saugaus, bent 1 metro atstumo tarp žmonių.

Išsamią šventinių renginių programą galima rasti čia: http://bit.ly/svente2020. Priklausomai nuo oro sąlygų, pasirodymų laikas gali keistis.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

1
3