2021 - 10 - 13 11:13

82-ąjį sezoną Kauno kultūros centras pasitinka gyvas ir pilnas kultūros

Spalio 14 dieną Kauno kultūros centras pradeda naują – 82-ąjį kūrybinės veiklos sezoną. Tris dienas truksiančiuose atidarymo renginiuose vyks įvairūs pasirodymai nuo spektaklių vaikams ir suaugusiems, elektroninės muzikos performansų, šiuolaikinio šokio koliažų, sportinių šokių numerių, liaudiškos muzikos ir šokių vakaro iki chorinės muzikos koncertų. Programoje taip pat dailės ir fotografijos darbų parodų pristatymai bei tekstilės kūrybinės dirbtuvės.

Praėję metai buvo kupini iššūkių tiek kultūros centrui, tiek jame veikiantiems mėgėjų kolektyvams, kartu ir centro lankytojams. Sustojus ir užsisklendus pasauliui dėl pandemijos, o nežinomybei jau besitęsiant antrus metus, galėjome jausti bendrystės, kultūros ir jos renginių stoką bei iš naujo įvertinti tarpasmeninių ryšių svarbą. Ir vis dėl to, nors visų kasdienybę varžė karantinas, vyko nuotoliniai renginiai, virtualios parodos, edukacijos.

 82-ąjį sezoną Kauno kultūros centras pasitinka gyvas ir pilnas kultūros, kuri gyvuoja ir gyvuos: prieš, per ir po pandemijos. Nauji kūrybiniai metai pradedami su troškimais ir toliau puoselėti mėgėjų meną, nepaisant iššūkių sudaryti sąlygas sklandžiai vykdyti veiklas, renginius ir džiuginti pilnas žiūrovų sales bei klausytis jų aplodismentų.

Šis nepaprastas laikas parodė kultūros svarbą ir reikšmę krizių laikotarpiu. Kultūra padėjo atkurti bendrystės jausmą ir poreikį grįžti į viešąsias erdves bei aktyvų socialinį gyvenimą. Kultūros poreikį pajautė ir išgyveno taip pat ir Kauno kultūros centras/KKC bei jo kolektyvai. Kauno miesto žiūrovams  įvairiaspalvę programą ruošiantys 13 meno kolektyvų ir 5 meno studijos kviečia ne tik į sezono atidarymo dienas, bet ir įsilieti į jų gretas naujus narius: vaikus, jaunimą, suaugusiuosius ir senjorus.

Jubiliejų pilnas sezonas

Prieš porą metų jubiliejinį kūrybinį sezoną atšventęs Kauno kultūros centras šiais metais gali pasidžiaugti dar penkiais jubiliejais. Savo istoriją ilgiau už patį centrą menantys, garbinga 85 metų sukaktimi dalijasi net trys kolektyvai: seniausias Lietuvoje liaudiškų šokių kolektyvas „Suktinis“, vienintelis mėgėjiškas teatras Kaune – Kazio Binkio teatras ir mišrus choras „Gintaras”. Ne ką mažesnes 75-ąsias metines mini ir viena seniausių meno studijų KKC dailės studija „Vaivorykštė“. Taip pat 30-ies ir 25-ių metų jubiliejus švenčia mišrūs chorai „Diemedis“ ir „Kamertonas“.

Planai 2022-iesiems

Be įprastinių veiklų naujajame sezone, centras aktyviai tęs projektines veiklas. 2022-aisiais metais Kauno kultūros centras kartu su kitais Kauno miesto meno ir renginių kūrėjais įsilies į „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programą. Joje kultūros centrą reprezentuos 3 skirtingi projektai: pirmasis – studijos „Šokio namai“ dirbtuvės ir šokio pasirodymas „Šiuolaikiniai herojai“, kurių metu KKC periodiškai vyks šiuolaikinio šokio profesionalų pamokos senjorams ir žmonėms su spec. poreikiais. Antrasis – interaktyvus performansas „Sukilimas“, kuriame apjungiami skirtingi laikotarpiai, muzikiniai stiliai ir atlikimo technikos bendradarbiaujant KKC mėgėjų meno kolektyvams, elektroninės muzikos kūrėjui ir profesionaliam kompozitoriui. Trečiasis – KKC tekstilės studijos „Gijų sodai“ projektas – kūrybinės dirbtuvės „Mitinio Žvėries kilimas“. Kauno miesto ir rajono bendruomenių nariai (senjorai, suaugusieji, jaunimas, moksleiviai) yra kviečiami įsitraukti į mezgimo, nėrimo, audimo veiklas KKC tekstilės studijoje „Gijų sodai“ ir savo namuose bei išbandyti tekstilės technikas, kuriomis bus kartu su profesionaliais tekstilininkais kuriamas bendras meno darbas skirtas Kauno Mitiniam Žvėriui.

Kviečia pasimatyti ir pamąstyti

Tęsdamas naują savo veiklos dešimtmetį, centras siūlo susimąstyti, kokią dalį mūsų gyvenime užima kultūra. Kodėl kultūra? Koks įvykis ar priežastys lemia polinkį kultūrai bei kūrybinio gyvenimo pasirinkimą? Atsakymą į šį klausimą KKC siūlo atrasti 82-ojo kūrybinio sezono atidarymo renginiuose.

Įėjimas su Galimybių pasu, visi atidarymo renginiai nemokami. Renginio programą galite rasti čia. Renginiai vyks Kauno kultūros centre (Vytauto pr.79).

Dėl pasaulyje ir Lietuvoje susidariusios epidemiologinės situacijos, visi atidarymo renginių žiūrovai privalo užsiregistruoti Kauno kultūros centro Facebook paskyroje arba tel. nr. +370 37 242605.

 

 

1
3