2020 - 05 - 06 12:6

KKC ir „Gabrielės meno galerijos“ plenero „Laikinoji sostinė tapyboje“ paroda – Kauno pilyje!

Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje meno ir istorijos mylėtojų nuo gegužės 5 d. laukia nauja paroda „Laikinoji sostinė tapyboje“, kurioje galima išvysti 2019 m. Kauno kultūros centro bei VšĮ „Gabrielės meno galerijos“ rengto plenero darbus, atskleidžiančius kūrėjų santykį su Kauno istorija bei šiandiena.

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė apie parodoje pristatomus darbus:

„Plenero meninės dalies vadovas buvo tapytojas Gintautas Vaičys. Plenere dalyvavo ir parodoje savo kūrybą pristato Kauno kultūros centro dailės studijos „Vaivorykštė“ nariai ir VšĮ „Gabrielės meno galerijos“ veikloje dalyvaujantys menininkai: Gintautas Vaičys, Gitas Markutis, Zita Virginija Tarasevičienė, Daiva Kupstienė, Valentinas Jankauskis, Rūta Barniškytė-Klusienė, Vida Bagdonienė, Regina Cemnolonskienė, Natalija Karpinskienė, Gražina Ašmienė, Teresė Draugelienė, Eleonora Čepulienė, Virginija Jaskytė-Rūkienė ir Juozas Ivanauskas.

Plenero metu buvo siekiama, kad kiekvienas kūrėjas darbuose pateiktų savo santykį su Kauno istorija ar šiandiena, per skirtingus matymo taškus užfiksuotų savąjį laikinosios sostinės įvaizdį.

Pagrindinė parodos tema – Kauno istorinio ir kultūrinio konteksto refleksija. Menininkai buvo skatinami ieškoti ir įprasminti Kauno istorinės atminties atspindžius, Kauno kaip laikinosios sostinės savimonę ir jos ženklus. Plenero metu sukurti darbai išsiskiria tiek tematinės, tiek stilistinės įvairovės gausa. Šiuolaikinis žvilgsnis į Kauno miesto istoriją, architektūros, miesto dvasios fenomeną skatino menininkus kurti naujas menines interpretacijas ir kūrybinius vaizdinius. Parodoje susipina tradicinės ir abstrakčiosios tapybos kryptys.

Daugelis plenero autorių susitelkė ties Kauno peizažo, architektūros ar jų fragmentų meniniu įprasminimu, kiti pasirinko abstrakčiąją raišką. Visų plenere dalyvaujančių autorių kūryba yra savita ir išskirtinė. Tapytojai rinkosi įvairias stilistikas, technikas, o svarbiausia – kiekvienas išreiškė savo individualų santykį su Kaunu, ieškojo netradicinių raiškos priemonių ar charakteringų laikinosios sostinės ženklų ir juos įprasmino savo darbuose.“

Paroda Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17) veiks nuo gegužės 5 iki 30 d.

DĖMESIO: prieš atvykstant kviečiame susipažinti su lankymosi muziejuje sąlygomis: bit.ly/KMMlankymosalygos

1
2