2023 - 07 - 18 10:18

Mitinė pieva lankysis VDU Botanikos sode

Liepos 22 d. „Mitinė pieva” iškeliauja pasirodyti savo siūlus siūlelius į 100-ąjį jubiliejų švenčiančio VDU Botanikos sodo „Kvapų naktį”! ????
„Mitinė pieva” bus eksponuojama nuo 14 val.
Pristatymas (susitikimas su kūrėjais) – 15 val.
 
MITINĖ PIEVA sukurta Kauno kultūros centro (KKC) tekstilės studijos „Gijų sodai“projekto „Mitinio Žvėries kilimas“ kūrybinėse dirbtuvėse, kurios buvo ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.
Viso ko idėjos autorė yra Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė
(KKC tekstilės studijos „Gijų sodai“ vadovė).
 
Kūrinio idėja:
Žmonės kuria mitus, legendas ir pasakas. Mintis sukurti požeminio Kauno pievą kilo skaitant legendą apie mitinį Kauno Žvėrį ir jo nuotykius požeminiame ir saulėtame Kaune, užrašytus miesto metraštininko ar kitų raštingų gyventojų per pastaruosius metus.
Ar turi Žvėris kokią nors ypatingą savo poilsio vietą, kurios daugiau niekas nežino ir nematė? Kur ji? Kokia ji? Ar ten gyvena augalai, o gal stalaktitai? Kas ten dar gyvena?
Užduodami šiuos klausimus studijoje „Gijų sodai“, atsakymus nusprendėme sukurti iš siūlų.
Dirbtuvių tikslas buvo sukurti tekstilės meno kūrinį (kilimą-pievą), kurio kūryba įtrauktų kuo daugiau Kauno miesto ir rajono gyventojų ar net miesto svečių. Kilimas sukurtas audimo, rišimo, mezgimo, nėrimo, siuvimo technikomis. Kilimas buvo kuriamas namuose mezgant ir neriant detales – pievelės augalus. KKC tekstilės studijoje „Gijų sodai“ „augalai“ jungiami ir siuvami į pieveles, o didelėse vertikaliose gobeleno audimo staklėse audžiama centrinė kilimo-pievos dalis.
 
????????
Šis kūrinys turi specialiai jam sukurtą garso takelį (autorius – Darius Cybulskis, KKC elektroninės muzikos kūrimo studijos „ROOM 404“ rezidentas). Kartu su garso takeliu kūrinys debiutavo 2022 m. spalį, KKC 83-iojo sezono atidarymo metu.
1
2