2021 - 05 - 18 08:18

Naujas „Trenksmo“ sezonas: vėl gyvas slemas ir atnaujintas veidas

Kauno menininkų namų (KMN) literatūros edukacijos programa „Trenksmas“ jau keturiasdešimtą kartą kviečią į sakytinio žodžio poezijos šurmulį – Slemą. Jubiliejinis renginys pirmą kartą šiemet pakvies kūrybinio sąmojo klausytis gyvai – nuo Kauno kultūros centro (KKC) kiemelio scenos, gegužės 26 dieną 19 valandą. 

Tai puiki proga įkvėpti šviežio oro: ne tik iškelti koją iš pabodusios namų aplinkos, bet ir vėl pamatyti jau pažįstamus ir išsiilgtus užkietėjusių slemerių veidus bei išgirsti naujus jų kūrinius, o gal ir pirmą kartą išdrįsti išbandyti savo jėgas. Slemo scena atvira visiems – tiek profesionaliems poetams, entuziastams, tiek ir naujokams. Pasiryžti savo poeziją perskaityti prieš margą publiką ne taip lengva, bet Slemų dalyviai sako – verta, o klausyti įdomu. Renginį „Slemas #40“ ves poetė ir slemerė Akvilė Matulionytė.

40-asis Slemo renginys tampa simboliška naujo „Trenksmo“ programos sezono pradžia. Jis žymi ne tik pirmąjį šiemet gyvą susitikimą ant Slemo scenos, bet ir pasitinka dalyvius su atsinaujinusiu renginių dizainu. Ingos Navickaitės-Drąsutės sukurtos iliustracijos lydės „Trenksmo“ programos renginius visais šiais metais. Tuo tarpu iki šiol kiekvienam Slemui kurti plakatai nuguls į naują šių metų pabaigoje šviesą išvysiantį leidinį. Jame sutilps ne tik ryškūs buvusių renginių dizainai, bet ir geriausi ant scenos skaityti kūriniai bei edukacijai skirta dalis. Tai tuo pačiu metu bus ir meniškas Kauno Slemo scenos metraštis, ir įrankis padėsiantis jaunimui bei kitiems šio literatūros žanro naujokams išbandyti kūrybinį rašymą. Netradicinės literatūros edukacinę programą papildys ir keletas dirbtuvių Kauno mieste bei rajone ir virtualioje erdvėje, taip pat tarptautinė stovykla.

Nuo 2019 metų „Trenksmo“ programa siekia parodyti, kad literatūra gali peržengti žanrų ribas ir įgauti netikėtus interaktyvius formatus, o jos kūrėju ir atlikėju gali tapti kiekvienas. Programa pagrįsta sakytinio žodžio poezijos žanru, įtraukiančiu poeziją, komediją ir performatyviuosius menus. „Trenksmo“ programa skirta jaunimui, bet atvira visiems. Renginiuose dalyviai turi galimybę susipažinti su skirtingais žanrais ir jų išraiškomis, kūrybinės dirbtuvės suteikia įgūdžių išbandyti save kuriant, o Slemo scena sukuria galimybę perskaityti kūrybą bendraminčių publikai. Betarpišku atlikėjų ir auditorijos santykiu ir sąsajomis tarp klasikinės literatūros ir šiuolaikinių populiariųjų žanrų kuriamas asmeninis santykis su literatūra, suteikiama erdvė ugdytis atsiskleisti jaunimo pasaulėžiūrai.

Slemo konkurso taisyklės ir kita informacija

Būtina žiūrovų registracija: shorturl.at/jwHRS

Dalyvių registracija ir klausimai: asta@kmn.lt

KMN Literatūros edukacijos programos „Trenksmas“ finansuojama Lietuvos kultūros tarybos.

Kauno menininkų namų informacija.

1
2