2019 - 05 - 27 08:27

Šeštadienį Kaune – tradicinė dainų ir šokių šventė

Šių metų birželio 1 d. Kaune, Dainų slėnyje įvyks tradicinė dainų ir šokių šventė, sutraukianti tūkstančius dainininkų ir šokėjų iš visos Lietuvos.

2019 metų Kauno miesto dainų šventė skirta lietuvių profesionalios muzikos patriarcho Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Šiemet šventei skirtas pavadinimas „Lietuva brangi“ pagal vieną žymiausių J. Naujalio kūrinių.

J. Naujalis – pirmosios visos Lietuvos dainų šventės vadovas, prieš 95 metus pradėjęs šventės tradiciją, kuri tebesitęsia iki šiol.

Pernai Seimas 2019-uosius paskelbė kompozitoriaus, vargonininko, choro dirigento, pedagogo, pirmosios Lietuvos dainų šventės rengėjo ir dirigento, vieno iš profesionaliosios lietuvių muzikos pradininkų Juozo Naujalio metais.

„Net sudėtingiausiuose istorijos vingiuose daina buvo ta, kuri vienijo tautą. Dainų šventė – tai pasididžiavimas savo tauta, istorija ir kultūra. Ir kol mes visi kartu už rankų susiėmę dainuosim „Lietuva brangi“, tol bus gyva ir Naujalio, ir lietuvybės dvasia“, – sako Kauno dainų ir šokių šventės „Lietuva brangi“ meno vadovė, žymi chorvedė Danguolė Beinarytė.

Jau paskelbta, kad šiemet dainų šventėje skambės net 31 kūrinys. Tarp jų ir žymiausi J. Naujalio kūriniai, populiariausi lietuvių liaudies šokiai bei dainos. Šventėje bendrą kūrinį su choristais atliks ir Linas Adomaitis.

Šventėje dalyvaus jaunučių, jaunių, mišrūs, vyrų, moterų, vyresnio amžiaus ir kt. chorai, įvairūs tautinių šokių ansambliai.

Viso tradicinėje Kauno dainų ir šokių šventėje „Lietuva brangi“ pasirodys net 94 kolektyvai iš visos Lietuvos.

Pasirodys per 3 tūkst. atlikėjų: suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai, vaikų, jaunimo ir vyresniųjų tautinių šokių kolektyvai ir ansambliai.

Šventėje „Lietuva brangi“ taip pat dainuos solistai Linas Adomaitis ir Otilija Žikas.

Visiems pasirodymams akompanuos Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“.

Renginys nemokamas.

1
6