Šį rudenį jau 15-ąjį kartą vyksiantis festivalis prie ekranų vėl sukvies Kauno žiūrovus – Kauno kultūros centre, bibliotekose ar kiekvienuose namuose (virtualioje kino salėje www.nepatoguskinas.lt)!
“Nepatogaus kino” programa ir vėl dosni – beveik 50 filmų, nuo dokumentinių trilerių iki jautrių asmeninių istorijų, o jas lydės susitikimai su filmų kūrėjais, jų herojais ir nepatogios diskusijos. Kartais filmas – tik platesnių diskusijų ir apmąstymų pradžia, o daug svarbiau yra tai, kas vyks po jo. Tad kviečiame į “Nepatogaus kino” renginius Kaune:
Būsiu su tavimi / I’ll Stand by You
Lietuva | 2020 | 73 min. | V
REŽISIERIAI: Virginija Vareikytė, Maximilien Dejoie.
KALBOS: lietuvių.
SUBTITRAI: SKN lietuvių ir anglų.
Dvi moterys, psichologė ir policijos pareigūnė, imasi sudėtingos misijos – gimtajame miestelyje sumažinti rekordinį savižudybių skaičių. Valija ir Gintarė keliauja nuo durų iki durų, gelbėdamos vienišiausius savo bendruomenės narius jautrumu ir empatija. Kasdien jausdamos baimę prarasti dar vieną gyvybę, moterys užmezga stiprų tarpusavio ryšį, iš nelaimės gniaužtų ištrauksiantį ne vieną žmogų. Drauge joms pavyksta numalšinti krizę ir atrasti, kad savižudybių prevencija gali būti veiksminga. Jautriai gvildenant sudėtingas temas, dokumentiniame filme „Būsiu su tavim“ įkvėpimo semiamasi iš tikrovės, visai šalia mūsų aptinkamos daug dažniau, nei galėtume pagalvoti.
Kovotojos / Luchadoras
Meksika | 2021 | 93 min. | N-16
REŽISIERIAI: Paola Calvo, Patrick Jasim.
KALBOS: ispanų.
SUBTITRAI: lietuvių, anglų.
Chuareso miestas Meksikoje geriausiai žinomas dėl nepaprastai aukšto nužudomų moterų skaičiaus. Tikri įvykiai net tapo prototipu garsiajam Roberto Bolaño romanui „2666“. „Kovotojos“ pasakoja apie miesto moterų organizuojamą imtynių ringą – bandymą vožtelėti per snukį mačistinei vietos kultūrai.
Šnipas Šiaurės Korėjoje / The Mole: Undercover in North Korea
Švedija, Čilė, Belgija, Norvegija, Didžioji Britanija | 2020 | 123 min. | V
REŽISIERIUS: Mads Brügger.
KALBOS: anglų, korėjiečių, danų, ispanų.
SUBTITRAI: lietuvių, anglų.
Provokuoti mėgstantis režisierius Madsas Brüggeris susitinka su vaikinu, pasiryžusiu padėti sugriauti Šiaurės Korėjos diktatūrą. Iš pradžių tai atrodo tik gražios svajonės. Bet praeina keletas metų ir „kurmio“ iniciatyva garsiai Vakarams aiškinti, kokia nuostabi Kim Jong Uno valdžia, nelieka nepastebėta. Dešimt metų po žingsnelį prie valstybės vadovų artėjantis šnipas galiausiai užfiksuoja tai, ko neregėjo jokia kamera – aukščiausių Šiaurės Korėjos pareigūnų prisipažinimus, kas vyksta už geležinės uždangos.
Audiodokumentikos „Geimeris: žmogžudystės planas“ perklausa + diskusija „Neapykantos kalba virtualumo eroje“
APIE AUDIODOKUMENTIKĄ:
Audio dokumentikoje „GEIMERIS: Žmogžudystės planas“ geriausias internetinis 14-mečio Viktoro draugas suplanavo ir įvykdė išpuolį savo mokykloje. Ši patirtis paskatino Viktorą imtis misijos: jis nori papasakoti pasauliui apie tai kas vyksta kompiuterinių žaidimų bendruomenėse. Anot jo, jos suaugusiems visai nerūpi.
APIE DISKUSIJĄ:
Statistika rodo jog kasmet praleidžiame vis daugiau laiko internete, gyvi pokalbiai persikėlė į Messanger langelius, o diskusijos į komentarų skiltis naujienų portaluose. Pastarųjų metų gyvenimas karantine tai dar labiau paskatino. Socialiniuose tinkluose ir komentarų skiltyse lengva likti incognito, jie tampa puiki terpė plisti neapykantos kalbai. Virtinė klausimų politinėje darbotvarkėje, didėjanti visuomenės poliarizacija padidino ir jos įvairovę. Pažaboti neapykantos kalbą į pagalbą ateina virtualūs policijos patruliai bei specializuotos pranešimų platformos. Tačiau kas vyksta už „uždarų durų“? Privačiose grupėse? Žaidimų socialiniuose tinkluose skirtuose vaikams?
Diskusijos metu bus aptarti šie klausimai:
Kaip atpažinti ir kur brėžti ribą tarp žodžio laisvės ir neapykantos kalbos? Kur pranešti?
Kaip neapykantos kalba veikia vaikus, asmenį ir bendruomenę?
Ar technologijos padeda “valyti” internetą nuo neapykantos kalbos ir kaip jos tai daro?
Ką reiškia patirti neapykantos kalbą?
Moderuoja: Agnė Pakšytė.
Dalyvauja: Daiva Gylytė, Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos projektų vadovė Eglė Tamulionytė, „Vaikų linija“ projektų „Be patyčių“ ir „Saugesnis internetas“ koordinatorė Tomas Krilavičius, Vytauto Didžiojo universiteto informatikos fakulteto dekanas.
Daina pavadinimu neapykanta / A Song Called Hate
Islandija | 2020 | 91 min. | N-16
REŽISIERĖ: Anna Hildur Hildibrandsdóttir.
KALBOS: anglų, islandų, arabų, hebrajų.
SUBTITRAI: lietuvių, anglų.
Atstovauti Islandiją 2019-ųjų metų Eurovizijoje išrenkama antikapitalistinė, BDSM techno grupė „Hatari“, garsėjanti aštriu perfomatyviu atlikimu. Tiesioginę transliaciją, vykstančią Tel Avive, Izraelyje, stebi 200 milijonų žiūrovų! Grupės pasirodymas tampa vienu didžiausiu politiniu skandalu save nepolitišku laikančio Eurovizijos dainų konkurso istorijoje.
Sabaja – belaisvės / Sabaya
Švedija, Čilė, Belgija, Norvegija, Didžioji Britanija | 2020 | 97 min. | N-16
REŽISIERIUS: Hogir Hirori.
KALBOS: kurdų, arabų.
SUBTITRAI: lietuvių, anglų.
Terminu „sabaja“ apibūdinamos jazidų moterys, pagrobiamos ISIS ir laikomos sekso vergovėje. Vienoje pavojingiausių vietų pasaulyje – Sirijos Al-Hol karo stovykloje – kalinčių moterų išgelbėjimas atrodo neįmanoma užduotis. Kol jos neapsiima Mahmudas ir Ziyadas – du vyrai, ginkluoti tik šautuvu, telefonu ir noru padėti. Kinas tiesiai iš karo fronto.
—
/ Festivalio renginiuose gali dalyvauti žiūrovai turintys galiojantį galimybių pasą, kurie bus tikrinami prieš renginius kartu su asmens dokumentu.
// Bilietus įsigyti galite čia.