2020 - 11 - 26 09:26

Neringos Marcinkevičiūtės-Strazdės grafikos darbų paroda „LED‘inės“

| Neringos Marcinkevičiūtės-Strazdės grafikos darbų paroda „LED‘inės“ ? |

Autorė dalinasi: „Mane žavi minimalistinė raiška. Stengiuosi vienu ištartu žodžiu, viena linija, detale, simboliu ar mintimi perteikti esmę. Man svarbi ta ištarto žodžio vertė pasaulyje, kuriame viską bandome išrėkti, užpildyti ir persotinti. Svarbu neužteršti popieriaus lapo, nešvarumai – tai kas tampa per daug. Geriau mažiau, negu per daug. Įsimylėjau tą „ne per daug“ ir tai yra mano pagrindinis impulsas, idėja.

Aplinkui yra gausa, bet susiduriame su vidine tuštuma. Man norisi palikti kuo daugiau erdvės švariai, kvėpuojančiai aplinkai, detalei, idėjai, minčiai ar potyriui. Aplink tvyranti balta erdvė – tarsi fonas dvasiniam pokalbiui ir vidiniams pamąstymams.

Ironiškas penkiolikos estampų ciklas Led‘iniai skoniai tai – moters ir ledų sugretinimai: apie skonio, grožio ir laikinumo akimirką, apie įvaizdį, šiuolaikinį vartojimą.

„LEDINĖS“ moterys – puikios, tobulos išreiškus šiuolaikiška kalba. LEDINĖS – šaltos, tirpstančios. LED’inės kaip lemputės, kaip patobulintos, plačiai pritaikomos, siektinos kaip ilgaamžiškos, kad naudotų mažiau energijos, bet sukurtų daugiau šviesos, ir, aišku, jos aukštesnės kainos – brangios.“

Virtualus parodos pristatymas Foundation FRIDApaskyroje vyks gruodžio 1 d.

// Renginys yra Foundation FRIDAorganizuojamo Baltojo Kaspino festivalisprogramos dalis.

1
2