2022 - 03 - 15 04:15

KKC pradeda veikti Ukrainos karo pabėgėlių registracijos centras

Nuo kovo 16-osios Kauno kultūros centre pradeda veikti Ukrainos karo pabėgėlių registracijos centras. Registracijos centre bus teikiamos visos karo pabėgėliams iš Ukrainos reikalingos paslaugos ir pagalba, kurią operatyviai ir kvalifikuotai suteiks visų aktualių sričių specialistai, įsikūrę po vienu stogu. Čia jiems padės Raudonojo Kryžiaus, Kauno miesto socialinių paslaugų centro, „Stiprūs kartu“, „Maisto banko“, „Caritas“ ir kitų institucijų atstovai. Ukrainiečiai Kauno registracijos centre bus registruojami kasdien, įskaitant savaitgalius nuo 8 iki 22 valandos.

Atvykusius pasitiks Lietuvos Raudonojo kryžiaus savanoriai, kurie suteiks reikalingą informaciją, paaiškins registracijos procedūras. Kol lauks savo eilės, žmonės galės įsitaisyti laukiamojoje salėje, veiks ir vaikų užimtumo zona.

Migracijos departamento specialistai registruos atvykusius iš Ukrainos MIGRIS sistemoje, tai leis pabėgėliams įteisinti savo buvimą Lietuvoje ir gauti paramą iš įvairių šalies institucijų (apgyvendinimo, į(si)darbinimo, sveikatos, vaikų ugdymo, transporto, socialinės paramos ir kt. klausimais).

Neturintiems gyvenamosios vietos savanoriai padės susirasti naujus laikinus namus. Numatyta, kad, esant poreikiui, pavyzdžiui, atvykus naktį, pabėgėliai iš Ukrainos čia galės ir pernakvoti. Kauno kultūros centre įrengta 100 vietų, kur galima apsistoti iki 72 valandų.

Registracijos centre bus:

  • suteikta išsami informacija apie buvimo Lietuvoje galimybes (apgyvendinimas, transportas, įsidarbinimas, švietimas, sveikata) ir pradėtos migracijos procedūros;
  • suteiktas laikinas apgyvendinimas (iki 72 val.), kol asmenys bus nukreipti į ilgesnio apgyvendinimo vietas;
  • dalinamos SIM kortelės, miesto transporto kortelės, higienos priemonės, bus suteikta pagrindinė medicininė pagalba ir kt.

03.16 – 04.15 renginiai Kauno kultūros centre nevyks. Laikotarpio trukmė keisis pagal situaciją. Informacija apie pasikeitusias renginių datas ir vietas ruošiama ir bus paskelbta artimiausiu metu.

1
2