2020 - 10 - 02 08:2

Seimo rinkimai Kaune: išankstinis balsavimas spalio 5–8 dienomis vyks kitur

Iki Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų spalio 11-ąją liko mažiau nei dešimt dienų. Balsavimo teisę turintys kauniečiai, kaip ir visos šalies gyventojai, savo pilietinę valią galės išreikšti dalyvaudami išankstiniame balsavime. Svarbu įsidėmėti, kad Kauno mieste keičiasi įprasta išankstinio balsavimo vieta: iš Kauno savivaldybės pastato šiemet ji persikelia į rotušę ir Kauno kultūros centrą. Tokio sprendimo prieita siekiant paskirstyti rinkėjų srautus ir užtikrinti žmonių saugumą.

Patogiau ir saugiau

Kauno mieste gyvenantys rinkėjai, spalio 11 d. negalėsiantys dalyvauti Seimo rinkimuose, savo balsą galės atiduoti išankstiniame balsavime spalio 5, 6, 7 ir 8 dienomis nuo 7 iki 20 val. kasdien. Šiomis dienomis savo valią išreikšti ketinantys gyventojai kviečiami atvykti į dvi išankstiniam balsavimui naujai parengtas vietas:

  • Kauno kultūros centro mažojoje salėje (Kęstučio g. 1, įėjimas iš Vytauto pr. pusės);
  • Kauno rotušės didžiojoje salėje (Rotušės a. 15).

„Pasaulinė pandemija ir neatslūgstanti epidemiologinė situacija mūsų šalyje pakoregavo organizacinius planus prieš artėjančius Seimo rinkimus. Tam, kad būtų patogiau valdyti žmonių srautus, šiemet išankstiniam balsavimui paruoštos dvi naujos lokacijos – didesnės ir patogesnės rinkėjams. Tai prisidės užtikrinant visus būtinus saugumo reikalavimus. Kauno miesto savivaldybės pastate, Laisvės alėjoje, išankstinis balsavimas šįkart nevyks“, – teigė Rinkimų organizavimo Kauno mieste darbo grupės vadovė Rūta Dubosaitė.

Kur iš anksto balsuoti – Kauno rotušėje ar Kauno kultūros centre (buvę Profsąjungų rūmai arba „Tautos namai“) – gyventojai gali savo nuožiūra pasirinkti patys. Abiejose vietose bus sudarytos galimybės patogiai balsuoti ir judėjimo negalią turintiems žmonėms.

Spalio 11 d. balsavimas vyks įprastose kiekvienam gyventojui Vyriausiosios rinkimų komisijos priskirtose apylinkėse.

Ką turėti su savimi?

Dalyvaujant tiek išankstiniame (spalio 5–8 d.), tiek įprastame balsavime (spalio 11 d.), būtina laikytis visų saugumo reikalavimų. Šiemet gyventojai, atvykdami balsuoti, su savimi privalės turėti ne tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, bet ir nuosavą rašiklį bei dėvėti apsauginę veido kaukę.

Balsavimo patalpose rinkėjai turės laikytis saugaus 2 metrų atstumo tarp žmonių.

Negalintiems atvykti į rinkimų apylinkes bus sudarytos sąlygos balsuoti namuose. Norint pasinaudoti tokia galimybe, reikalinga speciali registracija trumpuoju Vyriausiosios rinkimų komisijos linijos numeriu 1855.

Daugiau informacijos apie artėjantį balsavimą Seimo rinkimuose – internete: www.vrk.lt

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus informacija

Eltos nuotr.

1
2