2022 - 05 - 05 05:5

Šeštadienį Kaune – 56-osios tarptautinės sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora 2022“

„Gintarinė pora“ – pirmosios ir giliausias tradicijas turinčios tarptautinės sportinių šokių varžybos Lietuvoje, nuo 1965 metų rengiamas įvairiose Kauno miesto erdvėse. Per ilgus savo gyvavimo metus konkursas tapo tramplinu jaunųjų šalies šokėjų karjeroms. Šių varžybų dėka, išaugo gausus būrys Lietuvos čempionų, garsinusių ir garsinančių mūsų šalies vardą visame pasaulyje. Kiekvienais metais varžybose dalyvauja ne tik geriausios mūsų šalies ir užsienio sportinių šokių šokėjų poros, teisėjauti atvyksta tarptautinės klasės teisėjai iš ne mažiau kaip vienuolikos šalių.

Antrąjį gegužės savaitgalį į Kauno „Žalgirio“ areną sugrįžtanti „Gintarinė pora“ bus ne tik sporto varžybos. Sekmadienio vakarą kauniečių lauks ir puiki koncertinė programa, pilna žaižaruojančio šokio bei įkvepiančios muzikos. Ilgiausiai Lietuvoje rengiamų sportinių šokių varžybų parodomoji programa šiais metais skiriama Ukrainos žmonėms. Pasirodymą vakarui ruošia iš Ukrainos į Kauną atvykę sportinių šokių atlikėjai Dmytro Jevterejevas ir Valerija Dorofei kartu su Kauno šokio teatru „Aura“. Taip pat renginį nemokamai stebėti pakviesti Kaune apsistoję Ukrainos žmonės. Visą savaitgalį Kauno „Žalgirio“ arenoje netrūks akcentų, simbolizuojančių Lietuvos ir Ukrainos draugystę.

Sekmadienio vakaro finaliniame koncerte  pasirodys ilgametė „Sūkurio“ šokėja Edita Daniūtė Gozzoli, ne kartą dalyvavusi ir laimėjusi „Gintarinės poros“ varžybas. Vėliau kartu su šokių partneriu ir sutuoktiniu Mirko Gozzoli tapusi pasaulio ir Europos čempione. Parodomąją programą parengė ir svečiai iš Prancūzijos Šarlis Gijomas Šmitas ir Jelena Salikova, Europos ir pasaulio Lotynų Amerikos šokių čempionato medalininkai. Koncertinį  vakarą taip pat pasirodys geriausia šalies jaunoji breiko šokėja Dominika Banevič (Bgirl Nicka) ir visiems gerai pažįstamas dainininkas Liudas Mikalauskas.

Varžybų iniciatoriai – nusipelnę Lietuvos sportinių šokių treneriai ir teisėjai, Kauno miesto garbės piliečiai Jūratė ir Česlovas Norvaišos bei jų šokių klubas „Sūkurys“. Renginio organizatoriai – Kauno kultūros centras, kuriame nuo 1963 m. ir šoka sportinių šokių klubo „Sūkurys“ šokėjai.

Bilietai: kakava.lt

 

1
2