Dainavimas
Gadula
Apie

Folkloro ansamblis „Gadula“ įkurtas 1988 m. Kauno dailės akademijoje. Nuo 1993 m. jam vadovauja Andrius Morkūnas. Ansamblį sudaro įvairių regionų žmonės. Vieni jų gerai moka savo krašto tarmę ir žino papročius, kiti norėtų to išmokti, tačiau svarbiausia šiame kolektyve yra meilė lietuvių liaudies papročiams, dainai ir šokiui. „Gadula“ kolektyvas atlieka įvairių regionų dainas, šokius, žaidžia žaidimus, švenčia kalendorines šventes, rengia koncertus ir vakarones. Visi ansamblio dalyviai veda dainas, šoka, norintys pramoksta groti liaudies muzikos instrumentais. Taip pat, jų iniciatyva, parengta nemažai teminių programų: Advento, Užgavėnių, Rasų, Ilgių, šeimos, vestuvinių, karinių dainų ir kt.

Ansamblio sąskaitoje daug padėkų ir apdovanojimų už muzikinių tradicijų puoselėjimą šiuolaikinėje kultūroje.  Ansamblis turi kuo didžiuotis – 1992 metais išleista garso kasetė „Folk Group Gadula“, o 1994 m. Prancūzijoje išleista kompaktinė plokštelė „Chants et musiques du monde: Lituanie: Ensemble Gadula“. Jie yra nuolatiniai Dainų švenčių, folkloro festivalių ir kitų tradicijas puoselėjančių renginių dalyviai. Atlikėjai koncertuoja ne tik Lietuvoje – siekdami skleisti žinią apie mūsų tautą ir papročius, dalyvauja daugelyje folkloro festivalių užsienyje. 

Užsiėmimų lankymas nemokamas.

Kontaktai
Kauno kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų ir studijų kuratorius Saulius Vilius Bartaška
+370 37 320661
1
3
Kalendorius
event thumb
30 - Birželis
Nemokama vasaros pusiaudienio stovykla vaikams
event thumb
01 - Liepa
Nemokama vasaros pusiaudienio stovykla vaikams
Naujienos
Naujienlaiškis
Užsisakykite ir kievkieną savaitę gaukite Kauno kultūros naujienas į savo elektroninio pašto dėžutę. Būk arčiau kultūros!