Dainavimas
Gadula
Apie

„Gadula“ kolektyvas atlieka įvairių regionų dainas, šokius, žaidžia žaidimus, švenčia kalendorines šventes, rengia koncertus ir vakarones. Atlikėjai koncertuoja ne tik Lietuvoje – siekdami skleisti žinią apie mūsų tautą ir papročius, dalyvauja daugelyje folkloro festivalių užsienyje. Taip pat, jų iniciatyva, buvo parengta nemažai teminių programų: Advento, Užgavėnių, Rasų, Ilgių ir kt. „Gadula“ sudaro įvairių regionų žmonės: vieni jų gerai moka savo krašto tarmę ir žino papročius, kiti tik norėtų to išmokti. Tačiau svarbiausia šiame kolektyve yra meilė lietuvių liaudies papročiams, dainai ir šokiui.

Folkloro ansamblis „Gadula“ įkurtas 1988 m. Kauno dailės akademijoje. Nuo 1993 m. ansambliui vadovauja Andrius Morkūnas. Ansamblis turi kuo didžiuotis – 1992 metais išleista garso kasetė „Folk Group Gadula“, o 1994 m. Prancūzijoje išleista kompaktinė plokštelė „Chants et musiques du monde: Lituanie: Ensemble Gadula“. Ansamblio sąskaitoje daug padėkų ir apdovanojimų už muzikinių tradicijų puoselėjimą šiuolaikinėje kultūroje. Jie yra nuolatiniai įvairių švenčių, mugių, festivalių ir kitų tradicijas puoselėjančių renginių dalyviai.

Užsiėmimų lankymas nemokamas.

Kontaktai
Kauno kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų ir studijų kuratorius Saulius Vilius Bartaška
+370 37 320661
1
3
Kalendorius
event thumb
21 - Sausis
Kauno dailininkai: „Bendravimas“ | Privati Artūro Slapšio kolekcija
event thumb
22 - Sausis
Dirbtuvės „Mitinio Žvėries kilimas“
event thumb
22 - Sausis
Šokio dirbtuvės ir šokio pasirodymas „Šiuolaikiniai herojai"
Naujienos
Naujienlaiškis
Užsisakykite ir kievkieną savaitę gaukite Kauno kultūros naujienas į savo elektroninio pašto dėžutę. Būk arčiau kultūros!