Aistė Jurgilaitė „Kūrybinės vizijos“ | Tapybos darbų paroda

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 19/02/2022
10:00 am - 8:00 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Nuo vasario 15 d. KKC (Vytauto pr. 79) I aukšto fojė veiks tapytojos Aistės Jurgilaitės personalinė tapybos darbų paroda „Kūrybinės vizijos“.
 
?️ Šioje parodoje menininkė pristato savo tapybos ir grafikos darbus iš skirtingų laikotarpių. Jurgilaitės kūriniuose dominuoja gamtos motyvai, architektūriniai elementai, kosminė tematika, abstrakciją papildo žmogaus figūros vizualas. Jos drobėse svarbus ne tik siužetas, bet ir nuotaika, spalvinis žaismas. Nuo sodrių spalvų pereinant prie šviesesnių spalvų neretai išgaunamas beveik akvarelinis įspūdis. Tapybos darbus inspiruoja patirtos akimirkos grožis, perteikiantis jos trapumą, unikalumą ir svarbą. Autorė teigia, kad jos tapybos drobių > kūrybinės vizijos < šioje parodoje atkreipia dėmesį į darnos, estetikos ir subtilaus grožio neišvengiamą dominavimą prieš chaosą ir regresiją mus supančiame pasaulyje. Tai tarsi priminimas, kad tik nuo mūsų priklauso, ar suteiksime jam pirmumą ir ar įsileisime grožį į savo gyvenimą.
 
? Aistė gyvena ir kuria Trakuose, kurį laiką gyveno ir kūrė Prancūzijoje. Ji yra surengusi parodų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja grupinėse parodose. Jurgilaitė yra baigusi tapybos magistrantūros studijas ir vaizduojamosios tekstilės studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2000 m. metų ji yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė ir priklauso tapybos skyriui, jai suteiktas meno kūrėjo statusas.
 
? „Tapyba yra mano pagrindinė kūrybinė veikla ir dvasinio pasaulio išraiškos būdas, technika-akriliniai dažais ant drobe aptraukto medinio porėmio, ją pasirinkau dėl atitikimo mano kūrybiniam temperamentui. Ji įvairiapusiška, dažai greitai džiūsta nekeisdami formos ir intensyvumo, išlaikoma ir tekstūra ir reikalingas klampumas, ir tuo pačiu atsiranda galimybė padengti permatomus sluoksnius beveik kaip akvarele. Įdomiausia tapyboje yra spalvos: jų intensyvumas ir jų švelnumas, ramybė ir audra perteikti nuotaikai, taip pat šviesa ir tamsa-spalvose slypi visos įmanomos šio pasaulio išraiškos priemonės. Tačiau technika gana plati ir nors darbai gana abstraktūs – kiekviename iš jų galime įžvelgti detales atspindinčias mums atpažįstamus objektus, kurių realus pavidalas išryškintas tik dalinai – jis tirpsta ir išnyksta abstrakčių nuotaikų žaisme, tarsi trapus pasaulio atspindys. Jis yra tarsi simbolis to kas mes esame šiame pasaulyje ir tuo pačiu siejantis mus su neaprėpiama anapusine tikrove, kuriame visuma liejasi su amžinybe ir nebėra ribų būties apibūdinimui“, – pasakoja menininkė.
 
Kuratorė Gabrielė Kuizinaitė.
 
Parodą rengia Kauno kultūros centras ir VšĮ „Gabrielės meno galerija“.
 
?️ Paroda veiks iki kovo 13 d.
 
? Lankymas nemokamas.
 
❗DĖMESIO! Būtina dėveti respiratorius ARBA medicinines kaukes.
 
Maloniai kviečiame! 

Leave a Reply