ŽIEMOS EKRANAI: Istorija apie meilę ir aistrą

Map Unavailable

Date/Time
Date(s) - 13/02/2022
5:00 pm - 6:45 pm

Location
KKC / Kauno kultūros centras

Categories


Po metų pertraukos į Kauno kino ekranus sugrįžta prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“.
 
Vasario 5–13 dienomis festivalis kvies pažintį įvairų ir visuomet autentišku žavesiu pasižymintį prancūzišką kiną: nuo nostalgiškų Simone Signoret, Jean-Paul Belmondo juostų iki šių dienų drąsių jaunųjų kūrėjų bandymų. Atnaujinę ne tik savo įvaizdį, bet kartu išsigryninę ir savo tikslą „Žiemos ekranai“ kino teatruose pristatys įdomiausių pradedančių prancūzų kūrėjų filmus, kuriuose – svarbiausias šių dienų aktualijas įvaizdinančios temos.
 
Originalus pavadinimas: Une Histoire d’Amour et de Desir
Šalis: Prancūzija
Metai: 2021 m.
Žanras: Romantinė drama
Trukmė: 103
Cenzas: N-16
Originalo kalba: prancūzų
Subtitrai: lietuvių ir anglų
Režisierius: Leyla Bouzid
Vaidina: Sami Outalbali, Zbeida Belhajamor, Diong-Keba Tacu
 

Drovus ir uždaras aštuoniolikmetis Achmedas universitete sutinka ką tik į Paryžių atvykusią tunisietę Farah. Ji drąsi, energinga ir nusiteikusi nuotykiams, visiška priešingybė tradicinėje musulmonų šeimoje užaugusiam jaunuoliui. Literatūros studijos jiems atveria jausmingus erotinės arabų literatūros klodus, tai tikras kultūrinis šokas jaunuoliui. Ar pavyks naujovių bijančiam Achmedui atsispirti bundantiems jausmams ir kūniškiems geismams? Režisierė meistriškai įamžina pirmąsias meilės pamokas, su neramiomis dvejonėmis, kūniškais atradimais ir emociniais nusivylimais.

Tunise gimusi ir užaugusi Leyla Bouzid (1984) studijavo prancūzų literatūrą Paryžiuje ir baigė kino režisūros studijas prestižinėje „La Fémis“ kino mokykloje. Sukūrė keletą trumpametražių filmų, įvertintų ne vienu tarptautiniu kino apdovanojimu. Debiutinė pilno metro juosta „Kai atmerkiu akis“ (2015) pelnė žiūrovų simpatijas Venecijos kino festivalyje ir daugiau nei keturiasdešimt apdovanojimų tarptautiniuose festivaliuose. „Istorija apie meilę ir aistrą“ (2021) buvo pasirinktas Kanų kino festivalio „Kritikų savaitė“ programos uždarymo filmu. 

Daugiau informacijos ir bilietai: https://www.kcromuva.lt/lt/ziemos-ekranai-istorija-apie-meile-ir-aistra
 
DĖMESIO! Renginyje privaloma dėveti FFP2 lygio respiratorių.

Leave a Reply